НАБУ оголосило в розшук фігуранта справи Сенниченка

Читать на русском
У Національному бюро винесли постанову про оголошення в розшук нового підозрюваного у справі ексголови Фонду держмайна.
Владислав Кліщарскріншот «Слово і діло»

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук співвласника чеської фірми Belanto trade s.r.o. Владислава Кліщара, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до справи колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка.

Відповідні дані оприлюднені на сайті НАБУ та розшукових обліках Міністерства внутрішніх справ, повідомляє «Слово і діло».

«Національне антикорупційне бюро України розшукує обвинуваченого у кримінальному провадженні, а саме Кліщара Владислава Леонідовича за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28 - ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 28 - ч. 3 ст. 209 КК України», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру Кліщару.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у створенні та очолюванні злочинної організації. Окрім нього, запідозрили ще 8 людей. Пізніше йому та іншим фігурантам оновили підозри.

За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради ОПЗ, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. На схемі заводу за період з травня 2020 року по жовтень 2021 року ОПЗ втратило понад 600 млн грн.

Другий епізод стосувався ОГХК. НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора ОГХК. Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 111 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: