ВАКС продовжив обов'язки фігуранту справи Харківобленерго

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав частково прохання прокурора САП про продовження дії запобіжного заходу підозрюваному.
фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд продовжив до 14 листопада строк дії обов'язків, покладених на виконавчого директора енергетичної компанії «Енерго-тайм» Олександра Козира. НАБУ і САП підозрюють його у співорганізації заволодіння 12,5 млн грн підприємства та замаху на заволодіння ще 120 млн грн.

Таке рішення 14 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відпустив під 3 млн грн застави Козира. На нього також поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з Харкова без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Прокурор САП просив продовжити дію цих обов'язків на два місяці, проте суд продовжив їх лише на місяць та змінив обов'язок не відлучатися з Харкова без дозволу на зобов'язання повідомляти про кожне вилучення з Харкова.

«Клопотання прокурора – задовольнити частково. Продовжити до 14 листопада 2024 року строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Козира – ред.)», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екскерівнику Харківобленерго Костянтину Логвиненку та ще чотирьом особам. За даними слідства, у 2021 році в.о. гендиректора АТ «Харківобленерго» у змові з контролером низки комерційних підприємств-постачальників енергетичного обладнання створили організовану групу, до якої також увійшли інші співробітники товариства.

Упродовж квітня-вересня 2021 року керівник АТ «Харківобленерго» забезпечив обрання двох «потрібних» компаній переможцями закупівель 11 904 од. трансформаторного обладнання та 79 425 од. електровимірювальних приладів (лічильників та допоміжного обладнання) за завищеною на 132,5 млн грн вартістю. Водночас ціну окремих компонентів обладнання підняли вп'ятеро.

Протягом 2021-2022 рр. унаслідок часткового виконання договору на постачання трансформаторів та лічильників за завищеними цінами АТ «Харківобленерго» завдано збитків на суму 12,5 млн грн. Наміри щодо заволодіння іншою частиною коштів, а саме 120 млн грн, були зірвані після запровадження режиму воєнного стану та проведення слідчих дій детективами НАБУ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: