НАБУ і САП повідомили про нову підозру ексдорожнику з Полтавщини

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку повідомили про нову підозру колишньому керівникові держпідприємства в регіоні.
Олексій Басанфото: poltava.to

НАБУ і САП повідомили про нову підозру колишньому директору державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексію Басану у легалізації коштів та декларуванні недостовірної інформації.

Про це повідомляють прес-служби органів, не зазначаючи прізвища підозрюваного та назви держпідприємства.

За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про ексдиректора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана, якого виправдав Вищий антикорупційний суд від зловживань. Наразі Апеляційна палата слухає скаргу на цей вирок.

«5 листопада 2024 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, та декларуванні недостовірної інформації директору державного підприємства з утримання автомобільних доріг Полтавщини. Дії директора держпідприємства кваліфіковані за ч. 3 ст. 209 та ч. 2 ст. 366-2 КК України. Слідство вважає, що набуття цих активів стало можливим у зв'язку із злочинною діяльністю підозрюваного на державній службі. Так, у 2022 році САП та НАБУ повідомили директору держпідприємства про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанню бюджетних коштів», – інформує САП.

У НАБУ розповіли, шо, за даними слідства, у період з 2020 по 2023 рр. підозрюваний набув нерухомого та рухомого майна, прав на нерухоме майно, а також криптовалюти на загальну суму 35,8 млн грн. Йдеться про:

  • житловий будинок (200,3 кв.м) з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 млн грн;
  • земельну ділянку (40 соток) під будинком вартістю 1,7 млн грн;
  • квартиру (понад 100 кв.м) вартістю 3,2 млн грн. у місті Полтава;
  • майнові права на шість квартир у новобудовах міста Полтави сукупною вартістю 7,7 млн грн;
  • 73 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 146 га на території Полтавської області;
  • водяний мотоцикл з автопричепом для нього;
  • криптовалюту різних видів, еквівалентну 180 тис. USDT (6,6 млн грн на момент вчинення злочину).

Як стверджують в органах, підозрюваний всі активи окрім криптовалюти оформив на близьких осіб, законного доходу яких було недостатньо для їх придбання. Це було зроблено нібито з метою приховування майна, а також джерел його походження. На активи підозрюваного було накладено арешт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: