НАБУ і САП завершили розслідувати справу за підозрою підприємця Станіслава Лєснікова у створенні організованої групи на тендерах АТ «Укрзалізниця», де серед підозрюваних колишній голова УЗ Євген Кравцов.
Про це повідомляють прес-служби органів, не зазначаючи прізвищ фігурантів.
За інформацією «Слово і діло», йдеться про Лєснікова, Кравцова, ексзаступника начальника служби вагонного господарства регіональної філії «Південно-Західна залізниця» УЗ Олексія Шарого, ексчлена правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Скрипінського, ексначальника регіональної філії «Придніпровська залізниця» Миколу Кужавського, заступника директора регіональної філії з інфраструктури регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Дмитра Копера, першого заступника директора регіональної філії «Придніпровська залізниця» Сергія Гавриленка та ще трьох осіб. НАБУ і САП викрили додаткові епізоди.
«11 листопада 2024 року прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі щодо заволодіння 50 млн грн коштів АТ «Укрзалізниця». На сьогодні детективами НАБУ за дорученням прокурора САП відкрито стороні захисту матеріали справи для ознайомлення. Про підозру у справі повідомлено 10 особам, серед яких керівники організованої групи, чинні та колишні посадові особи АТ «Укрзалізниця» та бенефіціари приватного товариства», – інформує САП.
Раніше Вищий антикорупційний суд узяв під варту бізнесмена Станіслава Лєснікова, якому слідство відводить роль лідера організованої групи у цій справі.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру дев'ятьом особам у заволодінні 11,4 млн грн АТ «Укрзалізниця», серед яких ексголова правління УЗ Євген Кравцов. За даними слідства, у 2018 році лідер групи, підприємець, вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками УЗ з метою заволодіння коштами товариства. Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників уряду та за їх сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в УЗ.
Таким чином, у 2018-2021 років посадовця УЗ на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії у тендері на закупівлю пневмоінструменту. Вона надалі поставила філіям УЗ продукцію за завищеною вартістю. Йшлося про філії «Південно-Західна залізниця», «Придністровська залізниця» і «Панютинський вагоноремонтний завод». Розмір переплати становив 11,4 млн грн, якими організована група заволоділа та розпорядилася на власний розсуд.
Крім цього, за аналогічних обставин у 2018-2019 роках керівник ОГ забезпечив перемогу підконтрольних йому компаній у тендерах на закупівлю запасних частин до вантажних вагонів. У результаті, Укрзалізниця зазнала збитків на суму 38,9 млн грн.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»