Незаконне отримання компенсації за житло: хто з колишніх нардепів покараний

Читать на русском

Народні депутати за законом мають право на компенсацію за оренду квартири чи готельного номера за умови, що вони не володіють власним житлом у Києві чи передмісті. При цьому в законі немає жодних обмежень на розмір статків депутатів – компенсацію можуть отримати і мільйонери, і ті, хто живе на офіційну зарплату. Шість років тому журналісти оприлюднили розслідування, в якому йшлося про те, що частина нардепів VIII скликання отримують відшкодування вартості оренди незаконно, оскільки мають своє житло в столичному регіоні. «Слово і діло» вирішило перевірити, хто з них поніс кримінальну відповідальність.

Частина народних депутатів восьмого скликання незаконно отримувала компенсацію за оренду житла. На інфографіці – хто з них поніс відповідальність.
Чи відповіли перед законом екснардепи, яких підозрювали у незаконному отриманні компенсації за житлоСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Після публікації журналістського розслідування Національне антикорупційне бюро почало розслідувати незаконне отримання компенсації депутатами, які мали своє житло. Продовжується розслідування щодо Ігоря Бриченка, Володимира Шкварилюка («Народний фронт»), Євгена Гєллєра, Антона Кіссе («Відродження»), Ігоря Молотка («Воля народу»), Олега Мусієнка (позафракційного), Юрія Одарченка («Батьківщина»), Івана Рибака, Владислава Севрюкова (БПП).

Деякі народні депутати VIII скликання вже з вироком.

Максим Поляков («Народний фронт») пішов на угоду про визнання вини та отримав три роки умовно та штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Слідство встановило, що колишній депутат проживав у своїй квартирі, але при цьому отримував компенсацію за оренду номера в готелі: з лютого 2018 року до серпня 2019-го йому виплатили 367 тисяч гривень.

Аналогічне покарання отримали Олександр Черненко (БПП) та Олександр Пресман («Відродження»)

Черненко отримав 582 тисячі гривень компенсації за оренду номера в готелі, хоча його дружина мала квартиру в Києві, а він проживав у передмісті і йому виплати не передбачені були. Пресман, незважаючи на наявність власного житла, з листопада 2014 року до серпня 2019 року незаконно отримав понад 928 тисяч гривень компенсації за користування готельним номером.

Умовний термін також отримав Дмитро Колєсников (Опозиційний блок). Він незаконно отримав 738,7 тисячі гривень компенсації за оренду житла.

Руслана Сольвара (БПП) суд засудив до трьох років позбавлення волі та 8,5 тисяч гривень штрафу. Колишній народний депутат орендував номер у готелі та отримував компенсацію, але у 2017 році йому у спадок дісталася квартира у Києві, про що він не повідомив. Від компенсації Сольвар відмовився лише через рік і отримав за цей час понад 361 тисячу гривень.

У суді розглядаються справи Віталія Барвіненка («Відродження»), Олександра Долженкова (Опозиційний блок), Аркадія Корнацького (БПП).

Барвіненко, за версією слідства, незаконно отримав понад 613 тисяч гривень компенсації, Долженков – 700 тисяч, Корнацький – 914 тисяч.

Розгляд справи Андрія Левуса («Народний фронт») було зупинено, оскільки він мобілізувався.

Колишньому нардепу від БПП Вадиму Нестеренку оголосили про підозру у незаконному отриманні 760 тисяч гривень компенсації, він перебуває у розшуку.

У розшуку та заочно заарештовано Руслана Демчака (БПП). Він, за версією слідства, отримав близько 225 тисяч гривень компенсації, хоча мав приватний будинок під Києвом (оформлений на батька).

Кримінальну справу стосовно колишнього депутата Станіслава Березкіна було закрито через його смерть.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, хто з народних депутатів дев'ятого скликання отримав підозру і за що.

Також ми писали, хто з підозрюваних у корупції заплатив заставу та втік за кордон.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: