У експосадовця Держказначейства виявили необґрунтовані багатомільйонні активи

Читать на русском
На Полтавщині у ексчиновника Держказначейства виявили необґрунтовані активи на понад 61 млн доларів.
фото Нацполіція

Правоохоронці виявили у колишнього чиновника Держказначейства у Полтавській області необґрунтованих активів понад 61 млн доларів. Гроші йому допоміг вивести родич – російський генерал.

Про це повідомили у Національній поліції України.

Менше половини українців вірять, що країна знизить рівень корупції до 2050 року – опитуванняУкраїнці скептично налаштовані у питанні подолання корупції в нашій країні, а найбільшим страхом наших громадян є продовження війни.

Поліція не називає ім'я фігуранта, але за інформацією «Слово і діло» йдеться про Ігоря Веригу.

За даними правоохоронців, у декларації за 2023 рік ексчиновник Головного управління Державної казначейської служби України в Полтавській області вказав понад $60 млн та 550 тис грн готівки, дорогоцінні метали у злитках, оцінені у 38 млн грн.

У повідомленні наголошується, що ці кошти колишній чиновник Держказначейства нібито отримав у спадок від батьків, але, за оперативними даними, йому допоміг вивести гроші родич генерал-лейтенант ВС рф.

За інформацією поліції, правоохоронці провели понад 30 санкціонованих обшуків у будинках, квартирах, гаражних приміщеннях та транспортних засобах, які перебувають у власності чи користуванні посадової особи та близьких родичів російського генерала.

«За їх результатами вилучили ювелірні вироби та прикраси, золоті пам’ятні монети, ікони, дорогоцінні годинники різних брендів та нагородні, мисливську та вогнепальну зброю, нагороди рф із незаповненими посвідченнями від імені його родича, гроші тощо», – уточнюється в повідомленні.

Усі зібрані матеріали направлені до НАЗК. Вирішується питання про оголошення про підозру за ст. 366-2 (Декларування недостовірної інформації), 368-5 (Незаконне збагачення) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ.

Нагадаємо, у Верховному Суді розповіли, як у керівників МСЕК можна конфіскувати корупційні гроші. За фактами перевірок у МСЕК підозру вже отримали 64 чиновники.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: