МВС створило мапу кримінальних справ часів Голодомору

Читать на русском
Міністерство внутрішніх справ разом із Музеєм Голодомору оцифрували 1022 архівні кримінальні справи про канібалізм та понад 1000 випадків трупоїдства часів Голодомору 1932-1933 років.
Міністерства внутрішніх справ України

Міністерство внутрішніх справ разом із Музеєм Голодомору оцифрували 1022 архівні кримінальні справи про канібалізм та понад 1000 випадків трупоїдства часів Голодомору 1932-1933 років.

Про це повідомив очільник Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко.

Соціологи з'ясували, скільки українців вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидомПонад 90 відсотків опитаних українців вважають Голодомор геноцидом українського народу, тоді як у 2010 році таких було понад 60 відсотків.

На карті можна відстежити географію випадків канібалізму, які радянські каральні органи зафіксували під час Голодомору 1932-1933 років. Також там розмістили інформацію про документи, які радянська влада знищила в 1956 році.

У МВС наголошують, ці матеріали доводять, що голод був свідомим інструментом упокорення українського народу.

«За допомогою інструментів електронної мапи прослідковується, що поширення канібалізму чітко співпадає з географією найбільш постраждалих внаслідок Голодомору регіонів, яка раніше була визначена українськими науковцями. Це в черговий раз підтверджує особливості геноцидної політики радянської імперії щодо України та спростовує російський міф про загальносоюзний голод в СРСР», – йдеться у повідомленні.

Наразі переведення паперових документів архіву відомства в електронний формат досі тривають. Тому українці можуть внести пропозиції щодо зміни карти або надіслати додаткову інформацію.

Карту можна переглянути за покликанням.

Нагадаємо, у жовтні Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, якою визнала Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець у день пам'яті жертв Голодомору закликав усі держави визнати цю трагедію геноцидом українського народу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: