Дата працевлаштування людини на підприємстві не має жодного відношення до можливості її бронювання. Наразі обов'язковими є два критерії, яким має відповідати підприємство – критичність та рівень заробітної плати.
Про це повідомив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів в ефірі телемарафону.
Він спростував інформацію, що працівники, які працевлаштовані на підприємстві не пізніше 18 травня 2024 року, втратять можливість отримати бронювання.
«Будь-яка дата працевлаштування людини не має жодного відношення до можливості її бронювання. Можливість бронювання визначається критичністю підприємства та відповідним рівнем заробітної плати за людиною, яка планується до бронювання», – заявив він.
Кіндратів пояснив, що потрібно зробити підприємству, яке раніше було визнано критичним для того, щоб зараз бронювати своїх працівників (після ухвалення нової постанови).
«Підприємству, яке на сьогодні вже має критичність і вже є заброньовані працівники, потрібно відкрити постанову та перевірити, чи відповідає вона новим критеріям і переподатися до органу, який визначав їхню критичність – це обласна військова адміністрація, або відповідне міністерство, чи центральний орган виконавчої влади, і переподатися, перепройти, переотримати статус критичності», – сказав Кіндратів.
Після цього підприємство зможе в повному обсязі продовжувати бронювати нових співробітників або змінювати структуру своїх заброньованих людей.
Нагадаємо, в Україні оновили правила бронювання працівників від служби в армії та параметри для визначення критичності підприємств. Новий порядок почне працювати з 1 грудня.
При цьому частина відстрочок від мобілізації втратить чинність наприкінці лютого.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»