Уряд Норвегії затвердив збільшення допомоги Україні на 2025 рік

Читать на русском
Парламент Норвегії 28 листопада затвердив збільшення фінансування допомоги Україні на 2025 рік до 35 мільярдів норвезьких крон (приблизно 3,16 мільярда доларів).
Фото: getty images

У четвер, 28 листопада, парламент Норвегії затвердив збільшення фінансування допомоги Україні на 2025 рік до 35 мільярдів норвезьких крон (приблизно 3,16 мільярда доларів).

Про це повідомляє Euromaidanpress.

Військова та фінансова допомога від союзників: які перспективи на 2025 рікЩо відомо про військову та фінансову допомогу Україні від союзників у 2025 році – на інфографіці.

Зазначають, що збільшення підтримкии стало результатом переговорів між урядом і опозицією, що врешті-решт погодила значну суму підтримки.

Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення росії в 2022 році Норвегія стала одним із основних союзників України, надаючи як військову, так і гуманітарну допомогу. За цей час уряд Осло виділив Україні понад 52,6 мільярда крон (близько 4,7 мільярда доларів), з яких 28 мільярдів крон були спрямовані на військову допомогу, а 24 мільярди — на підтримку цивільного сектору.

Норвезький уряд спочатку запропонував бюджетну допомогу на суму 15 мільярдів крон (1,4 мільярда доларів), що викликало критику з боку опозиції. Після додаткових переговорів сума була збільшена до 30 мільярдів крон (2,7 мільярда доларів), а в результаті 28 листопада вона знову була підвищена.

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре підкреслив, що цей крок є важливим сигналом як для України, яка продовжує боротися з російською агресією, так і для агресора.

Нагадаємо, нещодавно уряд Норвегії після консультацій з опозицією пропонував збільшити допомогу Україні до 30 млрд норвезьких крон (2,7 млрд доларів). Як вiдомо, уряд та опозицiя розходилися в думках щодо того, якою має бути підтримка.

Також на початку листопада Україна та Норвегія підписали угоду про поглиблення співпраці у сфері оборонних закупівель. Нова домовленість відкриває можливості для обміну інформацією щодо ринку озброєнь, спільних досліджень та розробки інноваційних військових технологій.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: