Суд тимчасово залишив у СІЗО засудженого експосадовця Південдіпрошахту

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання засудженого колишнього посадовця про його тимчасове залишення в слідчому ізоляторі.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд тимчасово до 6 лютого 2025 року залишив в Лук'янівському слідчому ізоляторі колишнього виконувача обов'язків директора державного підприємства «Південдіпрошахт» Юрія Севастьянова, хоча його мали б відправити в колонію.

Таке рішення 27 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС визнав винуватим Севастьянова і Татаркіна у замаху на заволодіння коштами держпідприємства. Суд призначив ексдиректору «Південдіпрошахт» покарання у вигляді 7,5 років позбавлення волі із забороною обіймати певні посади протягом 3 років та конфіскацією усього належного майна. Татаркіна засудили до 7 років і 3 місяців ув'язнення із таким самим додатковим покаранням. Вирок залишила без змін Апеляційна палата ВАКС.

Водночас сам засуджений Севастьянов просив залишити його в СІЗО до закінчення строку подання касаційної скарги, тобто до 6 лютого 2025 року.

«Клопотання - задовольнити. Тимчасово залишити (Севастьянова – ред.), засудженого за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, у державній установі «Київський слідчий ізолятор» до закінчення строку подання касаційної скарги, тобто до 6 лютого 2025 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, у вересні 2021 року ВАКС призначив до розгляду справу держпідприємства «Південдіпрошахт». За версією обвинувачення, у листопаді 2018 року, будучи знайомими із запланованою реорганізацією ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП Юрій Севастьянов у змові зі своїм заступником Олександром Татаркіним створили штучну заборгованість держпідприємства в 7 млн грн перед приватною компанією, яку очолював раніше заступник директора ДП (до призначення на посаду заступника). Йдеться про ТОВ «Лімітед Едішн».

Договори про надання послуг уклали «заднім числом», щоб створити видимість того, що Татаркін підписав їх як директор фірми «Лімітед Едішн», хоча насправді на момент фактичного укладання вже обіймав посаду в держпідприємстві.

Надалі Севастьянов та Татаркін, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: