«Це не альтернатива НАТО»: Сибіга роз'яснив позицію України щодо безпекових угод із союзниками

Читать на русском
Двосторонні угоди про безпеку, які Україна укладає із союзниками, не є альтернативою членству в НАТО.
Фото: Укрінформ

Двосторонні угоди про безпеку, які Україна укладає із союзниками, не є альтернативою членству в НАТО.

Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга, його цитує Європейська правда.

Який шлях до членства в НАТО Україна пройшла після подання заявки на прискорений вступУкраїна чекає на запрошення до НАТО на саміті у Вашингтоні. Який шлях до членства було пройдено після подачі заявки на прискорений вступ – на інфографіці.

Він наголосив, що всі такі договори не суперечать принципу, що єдиним допустимим форматом гарантій безпеки є повноцінний вступ до НАТО.

«Ніяка це не альтернатива. Це дорога до вступу...Це інструмент і елемент посилення як допомоги Україні зараз, так і на нашому шляху до НАТО», – сказав Сибіга.

Міністр також додав, що двосторонні угоди корисні для досягнення головної цілі – вступу до Альянсу, і що вони «посилюють нас на шляху до НАТО».

Нагадаємо, напередодні в МЗС офіційно заявили, що Україна, маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, не погодиться на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства в НАТО.

З початку 2024 року Україна підписала вже 27 двосторонніх угод у сфері безпеки. Динаміка підписання документів та обіцяний розмір фінансування – на інфографіці «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: