Апеляційна палата зменшила заставу ексдиректору Агентства доріг Полтавщини

Читать на русском
Апеляційна інстанція підтримала частково скаргу сторони захисту на розмір заставу підозрюваного експосадовця.
фото: Полтавська ОДА

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила до 908 400 грн розмір застави, визначеної колишньому директору державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексію Басану у справі про легалізацію коштів та декларування недостовірної інформації.

Таке рішення 12 грудня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, 26 листопада слідчий суддя ВАКС Віктор Маслов застосував до Басана запобіжний захід у вигляді застави розміром 10 млн грн. Водночас детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати підозрюваного з альтернативою 20 млн грн застави. Прокурор САП і захисник Басана подали апеляційні скарги на це рішення.

«Апеляційну скаргу прокурора залишити без задоволення. Апеляційну скаргу захисника задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 26.11.2024 про застосування до (Басана – ред.) запобіжного заходу у вигляді застави у кримінальному провадженні скасувати в частині визначеного слідчим суддею розміру застави. Постановити в цій частині нову ухвалу, якою визначити (Басана – ред.) заставу в розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 908 400 грн. В іншій частині ухвалу залишити без змін, а апеляційну скаргу захисника – без задоволення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили ексдиректору ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексію Басану про нову підозру – у легалізації активів та недостовірному декларуванні. Слідство вважає, що набуття цих активів стало можливим у зв'язку із злочинною діяльністю підозрюваного на державній службі. Так, у 2022 році САП та НАБУ повідомили директору держпідприємства про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанню бюджетних коштів.

У НАБУ розповіли, шо, за даними слідства, у період з 2020 по 2023 рр. підозрюваний набув нерухомого та рухомого майна, прав на нерухоме майно, а також криптовалюти на загальну суму 35,8 млн грн. Як стверджують в органах, підозрюваний всі активи окрім криптовалюти оформив на близьких осіб, законного доходу яких було недостатньо для їх придбання. Це було зроблено нібито з метою приховування майна, а також джерел його походження. На активи підозрюваного було накладено арешт.

Раніше ексдиректора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана виправдав Вищий антикорупційний суд від зловживань. Наразі Апеляційна палата слухає скаргу на цей вирок.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: