ВАКС затвердив угоду з фігурантом справи ексзаступника міністра Лозинського

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав угоду зі слідством, на яку пішов один з обвинувачених у хабарній справі.
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім керівником та власником ТОВ «ЕПГ» Олександром Крошкою. САП обвинувачує його у пособництві підприємцю Сергію Кривому в наданні хабаря колишньому заступнику міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському.

Про це повідомляє прес-служба ВАКС, не зазначаючи прізвищ.

За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Крошку зі справи Лозинського.

«18 грудня колегія суддів ВАКС затвердила угоду про визнання винуватості, яку уклали прокурор САП та обвинувачений. ВАКС визнав колишнього керівника та власника компанії ТОВ «ЕПГ» винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України, та призначив йому узгоджене сторонами угоди покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років без конфіскації майна», – інформує суд.

Водночас Крошку звільнили від відбування покарання на іспитовий термін в 3 роки. Внесену за обвинуваченого заставу в 2,68 млн грн перерахують на підтримку закладів освіти з метою закупівлі генераторів (один з проєктів UNITED24). Крім того, Крошка сам перерахує ще 2,35 млн грн на цей проєкт, а також доставить одному з підрозділів Міністерства оборони та військових частин обладнання загальною вартістю майже 45 млн грн.

Як відомо, раніше суд виділив в окреме провадження матеріали стосовно Кривого у зв'язку з його мобілізацією. Слухання його справи призупинили. Водночас суд продовжив розгляд справи Лозинського, його довіреної особи Романа Кітнера та двох обвинувачених пособників Миколи Лукашика та Олександра Крошки.

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу ексзаступника міністра Василя Лозинського та ще чотирьох осіб про прохання та одержання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Влітку 2022 року Кабмін виділив майже 1,41 млрд грн Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України на забезпечення населення у зимовий період теплом. Слідством встановлено, що у цей час підприємець запропонував заступнику міністра здійснити закупівлю пересувних котельних установок за процедурою прямих договорів, оскільки мова йшла про термінові закупівлі матеріалів і обладнання для безперебійного проходження опалювального сезону.

Підприємець, залучивши до реалізації злочинної схеми ще двох осіб, підготував пропозицію для міністерства з цінами на 25-30% дорожчими за ринкові. У той же час була створена видимість що ця вартість є обґрунтованою, оскільки підприємець задіяв підконтрольні йому компанії, які пропонували схоже обладнання за ще вищу ціну. Усвідомлюючи злочинність дій та наслідки, які потягне за собою реалізація цієї схеми, заступник міністра за неправомірну вигоду погодився на пропозицію підприємця.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: