Міністерство закордонних справ прокоментувало доповідь Верховного комісара ООН, в якій йдеться про обмеження владою України релігійних свобод у контексті заборони УПЦ МП.
Заява була опублікована на офіційному сайті МЗС.
Як відомо, 31 грудня Управління Верховного комісара вказало, що українська влада нібито ввела невідповідні обмеження на свободу сповідувати релігію чи переконання.
В ООН вважають, що такі заходи «порушують стандарти», оскільки національна безпека «не є достатньою підставою для обмеження релігійної свободи за міжнародними договорами».
МЗС відкинуло висновки ООН і назвало ці звинувачення неправдивими. Там зазначили, що ухвалений владою закон не передбачає заборони жодної з церков, що існують в Україні.
«Він лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України», – пояснили у відомстві.
Там додали, що закон передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду, а також є менш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих.
У МЗС також висловили сподівання, що в майбутньому Моніторингова місія ООН з прав людини даватиме об'єктивні оцінки реальній ситуації зі свободою релігії в Україні.
Нагадаємо, 20 серпня цього року Рада ухвалила в цілому законопроєкт про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із росією. Вже 24 серпня президент Володимир Зеленський підписав цей закон. Українські церкви мають 9 місяців на розрив зв'язків із церквами МП.
Раніше повідомлялося, що Папа Римський розкритикував заборону УПЦ МП, оскільки «жодну християнську церкву не можна забороняти».
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»