У 2024 році Україна мобілізувала 200 тисяч осіб, але це все одно не покрило потреб у живій силі – WP

Читать на русском
Протягом минулого року Україні вдалося призвати до лав армії близько 200 тисяч новобранців, але у ЗСУ все одно спостерігається дефіцит солдатів.
Фото: Getty Images

Протягом минулого року українській владі вдалося призвати до лав армії близько 200 тисяч новобранців. Незважаючи на це, у ЗСУ все одно спостерігається дефіцит солдатів.

Такою інформацією поділося видання Washington Post, посилаючись на підрахунки українських та західних чиновників.

Мобілізація в Україні: останні зміни у законодавствіНа інфографіці Слово і діло – останні законодавчі зміни щодо особливостей мобілізації в Україні.

Українські військові на умовах анонімності розповіли журналістам, що мобілізаційна кампанія розпочалася надто пізно – коли підрозділи вже відчували серйозну нестачу після місяців відсутності поповнення.

За їхніми словами, в армії побільшало дезертирів, бо люди більше не йдуть воювати добровільно, а їх «примушують це робити».

Крім того, командири прямо критикують уряд за «повільну та неузгоджену мобілізаційну кампанію». Багато хто також сказав, що їм довелося вкладати власні гроші або залежати від волонтерів у питанні придбання обладнання, такого як безпілотники та транспортні засоби.

Разом з тим, військові, з якими спілкувалися журналісти, припустили, що зараз найбільше у ЗСУ не вистачає особового складу у піхоті – тих, хто стоятиме на передових позиціях.

Нагадаємо, у жовтні Верховна рада ухвалила законопроєкт, який забороняє мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком від 18 до 25 років. Президент Зеленський поки що його не підписав. При цьому Зеленський висловився проти зниження мобілізаційного віку.

Раніше міністр оборони Рустем Умєров анонсував реформування системи мобілізації.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: