Членство України в НАТО – шлях до миру, але зброя потрібна вже зараз – Зеленський

Читать на русском
Президент України Володимир Зеленський заявив, що членство в НАТО стане ключовим кроком до миру та наголосив на критичній необхідності оперативної військової допомоги від країн-партнерів.
Фото: getty images

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у разі вступу України до НАТО дія Альянсу поширюватиметься на підконтрольні території, що стане важливим кроком до встановлення миру, та вкотре наголосив на важливості оперативної військової підтримки від країн-партнерів.

Про це він заявив у інтерв’ю Лексу Фрідману.

Військова та фінансова допомога від союзників: які перспективи на 2025 рікЩо відомо про військову та фінансову допомогу Україні від союзників у 2025 році – на інфографіці.

Зеленський підкреслив, що Україні необхідно мати достатньо зброї, навіть у разі припинення вогню.

«Ми не будемо її використовувати, якщо припинення вогню працюватиме. Але вона має бути. Я не хочу, щоби ситуація повторилася, як це було з Байденом. Тому я прошу: зброя зараз», – зазначив Зеленський.

Крім того, президент спростував звинувачення щодо корупції та нецільового використання міжнародної допомоги. За його словами, Україна переважно отримує зброю, а не фінанси, і активно протидіє будь-яким спробам зловживань.

«Там, де ми бачили ризики, били по руках всіх. Йдеться не тільки про Україну – є люди чи компанії, які хочуть заробити на війні. Але ми не заробляли. Якщо знаходили когось – били по руках і будемо це робити», – наголосив Зеленський.

Президент також заперечив інформацію про нібито продаж української зброї, яку поширює Росія та застеріг, що безпідставні заяви шкодять Україні, підриваючи довіру міжнародних партнерів.

«Нам не вистачає зброї, а хтось може щось продавати? Наші військові самі б розібралися з такими людьми. Хоча я підкреслю, що на побутових рівнях ця проблема є, і ми ловимо цих людей, боремось з цим», – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, 19 грудня президент зустрівся у Брюсселі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Головними темами переговорів стали зміцнення системи протиповітряної оборони України та забезпечення надійності миру.

Також ранiше Рютте підтвердив, що НАТО координуватиме доставку допомоги Україні замість США. За його словами, ове командування НАТО у німецькому місті Вісбаден вже розпочало роботу з координації підтримки України.

А нещодавно стало вiдомо, що перша в цьому році зустріч Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн» вiдбудеться вже 9 січня.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: