Апеляційна палата розгляне скаргу на вирок експосадовцям «Укрінмашу»

Читать на русском
Апеляційна інстанція відкрила провадження за скаргою сторони захисту на оголошений обвинувальний вирок.
скріншот «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розгляне скаргу на вирок, яким визнали винуватими колишніх та чинних посадовців державної фірми «Укрінмаш» у розтраті 140 тисяч євро.

Таке рішення 2 січня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визнав винуватими колишніх та чинних посадовців державної фірми «Укрінмаш». Їм призначили по 7 і 8 років позбавлення волі. Також суд визнав винуватим колишнього гендиректора «Укрінмашу» Сергія Слюсаренка у службовій недбалості, але звільнив його від відповідальності у зв'язку зі спливом строків давності. Сторона захисту подала апеляційні скарги на цей вирок.

«Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами на вирок Вищого антикорупційного суду від 18 листопада 2024 року у кримінальному провадженні. Надіслати учасникам апеляційного провадження копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, копії апеляційних скарг, інформацію про їх права та обов'язки, встановивши строк, протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляційні скарги, до 21 січня 2025 року включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, ексзаступник генерального директора «Укрінмашу» Костянтин Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Впродовж 2014-2016 років керівництво «Укрінмашу» організувало постачання за кордон продукції, виробленої на інших підприємствах «Укроборонпрому», за участі приватної компанії, кінцевим вигодонабувачем якої була особа, що мала дружні взаємини з одним із топменеджерів держпідприємства. «Укрінмаш» уклав із цією компанією агентську угоду з супроводу зовнішньоекономічних контрактів, за що та справно отримувала від «Укрінмашу» кошти. Однак, як встановило слідство, відповідні послуги фактично не надавались, а акти виконаних робіт підробляли за участі службових осіб «Укрінмашу». Загалом слідство встановило, що упродовж 2014-2015 рр. «Укроборонпром» незаконно перерахував приватній компанії понад 140 тис. євро, що за курсом НБУ становить майже 3,49 млн грн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: