НАБУ обшукало директора фірми у справі посадовців Сил логістики

Читать на русском
Антикорупційні органи провели слідчі дії в автомобілі керівника приватної фірми і вилучили в нього мобільний телефон.
фото: прес-служба НАБУ

Національне антикорупційне бюро провело обшук в автомобілі директора приватної науково-виробничої фірми «МС Авіа-Грейд» Дмитра Пархісенка у межах справи про зловживання посадовців Командування Сил логістики Збройних сил України.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 26 грудня, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, 20 листопада 2024 року детективи НАБУ провели обшук автівки Toyota Land Cruiser 2023 року випуску, якою користувався Пархісенко. Вказана автівка зареєстрована на фірму «МС Авіа-Грейд», директором якою він є. Перед початком обшуку автівка Пархісенка була затримана патрульною поліцією з метою перевірки документів у водія. Під час спроби розпочати обшук Пархісенко здійснив спробу втечі з місця, але його наздогнали і повернули назад. У нього вилучили два мобільний телефони Apple iPhone 16 Рrо Мах, доступ до яких Пархісенко не надав і тому їх вилучили.

«Клопотання детектива НАБУ про арешт майна у кримінальному провадженні – задовольнити частково. Накласти арешт (з тимчасовим позбавленням власника (володільця) права на відчуження, розпорядження та користування) на майно, вилучене під час проведення обшуку автомобіля Toyota Land Cruiser 2023 року випуску, право власності на який зареєстроване за ТОВ НВФ «МС АВІА-ГРЕЙД», та який фактично перебуває у володінні (Пархісенка – ред.)», – ідеться в рішенні.

Раніше антикорупційний суд застосував запобіжний захід до начальника відділу Центрального управління Сил логістики Бута. На нього також поклали обов'язки.

Нагадаємо, НАБУ, СБУ та САП викрили на корупції двох посадовців Озброєння Командування Сил логістики ЗСУ. За даними слідства, керівники двох структурних підрозділів Центрального управління забезпечення авіації та протиповітряної оборони Озброєння КСЛ ЗСУ зловжили службовим становищем на користь представників двох приватних товариств, забезпечивши їх перемогу у тендерах на закупівлю авіаційних комплектуючих.

За сприяння посадовців на розгляд комісії подавалися цінові пропозиції наперед визначеного кола учасників, що мало створити видимість конкурентної боротьби. Натомість більш вигідні комерційні пропозиції ще одного учасника або умисно викривили, або ж зовсім проігнорували. У результаті Сили логістики ЗСУ уклали невигідні контракти та переплатили за продукцію 27,3 млн грн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: