Міноборони впровадило нові стандарти медпідготовки військових: що зміниться

Читать на русском
Затверджено два нових стандарти домедичної підготовки для військовослужбовців на основі досвіду НАТО.
Фото Міноборони

Міністерство оборони затвердило нові стандарти підготовки домедичної допомоги для українських військовослужбовців. Вони сформовані на основі бойового досвіду та підходів НАТО.

Про це повідомила пресслужба Міноборони 8 січня.

У Міноборони анонсували створення бойового рейтингу командирівУряд підтримав постанову, згідно з якою командири будуть подавати звіти про ураження ворога до Армія+. Так формуватиметься їхній рейтинг ефективності.

Підготовка включає два основні стандарти:

  • Домедична допомога – те, чому вчать на БЗВП. Допомога при критичних кровотечах, порушеннях дихання, запобігання гіпотермії та евакуація поранених, та інші навички, якими має володіти кожен військовослужбовець.

  • Розширена домедична допомога базового рівня – поглиблена підготовка з фокусом на допомогу в складних умовах, забезпечення прохідності дихальних шляхів, підтримку кровообігу та техніки переміщення поранених. Для військових фахівців, стрільців-санітарів та усіх без винятку офіцерів.

Як пояснили у відомстві, сертифіковані інструктори повинні використовувати інформативно-доказовий та пояснювально-ілюстративний методи, а також інтерактивні засоби, включаючи комп'ютерну техніку та навчальні мобільні програми.

Оцінка знань та навичок здійснюватиметься за допомогою спеціальних аркушів, що поєднують теоретичні питання та практичні завдання.

У Міноборони вважають, що впровадження цих стандартів забезпечить високий рівень підготовки військових, що дозволить їм ефективно надавати домомедичну допомогу в умовах бойових дій та інших екстремальних ситуаціях, зберігаючи життя та здоров'я своїх побратимів.

Нагадаємо, у грудні Міноборони та МОЗ запустили реформу ВЛК. Пізніше у Міноборони спрогнозували, коли запустять електронні напрямки на ВЛК.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: