Рівень довіри українців до органів державної влади знижується. Стабільно висока підтримка залишається у Збройних сил України – 92% українців довіряю та лише 2% не довіряють.
Це результати опитування КМІС.
Рівень довіри українців до Верховної Ради за останній рік майже не змінився: 13% – довіряють, 68% – не довіряють. При цьому більше половини українців можуть назвати хоча б одну фракцію, чию діяльність вони схвалюють, тобто, висока недовіра парламенту не означає недовіру всім депутатам.
Рівень довіри до уряду трохи вищий: довіряють 20%, не довіряють – 53%.
СБУ зберігає досить високий рівень довіри: 54% українців довіряють органу, не довіряють – 21%. Довіра до поліції дещо знизилася – до 37%. У той же час, частка тих, хто не довіряє, зросла до 38%.
Критично низькою залишається довіра судам та прокурорам, зазначають соціологи. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють – відповідно 63% та 67%.
В Україні зберігається висока довіра до волонтерів – 81% їм довіряють і лише 5% не довіряють. Церкві довіряють 40% опитаних, 26% – ні.
Довіра українським ЗМІ залишається досить низькою – 27%, не довіряють – 42%.
Нагадаємо, рівень довіри президенту Володимиру Зеленському, згідно з даними КМІС, також дещо знизився.
«Слово і діло» на інфографіці показувало, як змінювався рівень довіри українців до Зеленського та інституту президентства.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»