Bloomberg оцінило значення останніх санкцій Байдена проти російської нафти

Читать на русском
Останні введені санкції Джо Байдена проти росії можуть виявитись найпотужнішими, аніж усі попередні кроки Заходу.
Фото ЕРА/UPG

Останні введені санкції Джо Байдена проти росії можуть виявитись найпотужнішими, аніж усі попередні кроки Заходу.

Про це пише агентство Bloomberg.

Як змінюється частка доходів від продажу нафти у ВВП росіїНа інфографіці – динаміка доходів росії від продажу нафти до і після вторгнення в Україну та їхня частка у ВВП країни.

У п’ятницю, 10 січня, США оголосили про наймасштабніші санкції щодо російської торгівлі нафтою за весь час війни. Якщо новообраний президент Дональд Трамп після інавгурації не скасує ці обмеження, вони нашкодять російському нафтовому експорту сильніше, аніж усі попередні кроки Заходу.

Найголовнішою частиною санкційного пакета в агентстві вважають обмеження щодо компаній «Сургутнефтегаз» і «Газпром нефть». У 2024 році ці дві компанії відправляли морем близько 970 тисяч барелів нафти на день.

«Те, що вони опинились під санкціями, викличе занепокоєння для нафтопереробних заводів Індії та державних компаній Китаю. Та не варто припускати, що тепер ці російські компанії припинять постачати нафту, але той факт, що вони стали підсанкційними, означає що перебої з постачанням не виключені», – зазначають у повідомленні.

США також оголосили про санкції щодо близько 160 окремих нафтових танкерів. Як зазначає Bloomberg, з 39 танкерів, які раніше потрапили під американські санкції, 33 повністю припинили перевезення вантажів. Це значно вищий показник, ніж у танкерів, які потрапили лише під європейські санкції.

Проте журналісти зазначають, що навряд чи сильно вплинуть на ситуацію санкції проти російських постачальників страхових послуг для нафтових танкерів, СК «Інгосстрах» і групи «Альфастрахування». У публікації зауважують, що наймовірніше страхування танкерів просто перекинуть на інші фірми.

Bloomberg також наголошує, що будь-який вплив на видобуток нафти в росії, ймовірно, буде відчутним лише в довгостроковій перспективі Також додають, що нова адміністрація США повинна бути готова вжити заходів проти покупців російської нафти.

«Індійські нафтопереробні підприємства та нафтопереробні підприємства, що належать китайському уряду, вже продемонстрували небажання приймати вантажі, що перевозяться на суднах, які перебувають під санкціями. Але це не було для них надто сильним ударом, оскільки судна, занесені до чорного списку, були лише невеликою частиною наявного тіньового флоту. Останній раунд санкцій США змінює цю картину, вдаривши по більшій частині флоту», – підсумовують в агентстві.

Нагадаємо, 10 січня США і Британія запровадили масштабні санкції проти найбільших нафтових компаній рф.

Наприкінці листопада влада Великої Британії ввела новий пакет санкцій проти російського тіньового нафтового флоту. Під обмеження потрапило 30 суден.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: