НАБУ і САП повідомили про підозру ексзаступнику голови Харківської облради

Читать на русском

Антикорупційні органи правопорядку викрили організовану групу, яка заволоділа коштами з продажу електроенергії.
фото: Facebook/vladimirskorobagach

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізоаана антикорупційна прокуратура викрили організовану групу на заволодінні електроенергією з Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) та легалізації коштів від її продажу.

Про це повідомляють прес-служби органів.

За інформацією «Слово і діло», організатором вважають колишнього заступника голови, ексдепутата Харківської обласної ради Володимира Скоробагача, який наразі перебуває за кордоном.

«За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ за оперативного супроводу СБУ викрито та повідомлено про підозру трьом учасникам організованої групи, злочинні дії яких при продажі електроенергії під час війни завдали ПрАТ «НЕК «Укренерго» збитків на суму понад 58 млн грн. Серед підозрюваних: колишній заступник голови, колишній депутат Харківської облради; директор приватної компанії; засновник приватної компанії», – інформує САП.

У НАБУ розповіли, що у квітні 2022 року на той час ще депутат Харківської облради Скоробагач створив організовану групу з метою заволодіння електроенергією з ОЕС та легалізації коштів від її продажу. До її складу він залучив керівника приватної фірми як виконавця та її засновника як пособника, тоді як сам був інвестором цієї компанії.

«Учасники групи заздалегідь придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які у червні 2022 року отримали електроенергію з Об’єднаної енергосистеми України та передали її підконтрольному товариству для продажу кінцевим споживачам. Водночас фінансова відповідальність за отриману електроенергію лягла на вищезгадані компанії-прокладки», – додали в органі.

«Укренерго» так і не отримало кошти від проданої електроенергії, а для приховання джерел походження грошей їх переказали на рахунки фінансових компаній під виглядом поверненням позик. Фінансові компанії за винагороду в розмірі 0,5% від суми переказу перекинули ці кошти на інші підконтрольні компанії, які вивели їх на рахунок компанії-нерезидента, зареєстрованої в Болгарії.

В результаті реалізації схеми ПрАТ «НЕК «Укренерго» заподіяно збитків на суму 58,44 млн грн.

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу бізнесмена Михайла Кіпермана про заволодіння коштами ПрАТ «НЕК «Укренерго». Також нещодавно суд продовжив обов'язки експосадовцю «Укренерго» в іншій справі про збитки компанії.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: