Байден офіційно оголосив про досягнення угоди між Ізраїлем і ХАМАС

Читать на русском
Між Ізраїлем і бойовиками ХАМАС досягнуто угоди про припинення вогню в Секторі Газа й повернення заручників додому.
Укрінформ

У середу, 15 січня, президент США Джо Байден підтвердив, що між терористами ХАМАС та Ізраїлем була досягнута угода про припинення вогню і визволення заручників.

Про це повідомляється у заяві керівника Білого дому.

Напад ХАМАС на Ізраїль: що відомо про заручників рік по томуТерористи ХАМАС захопили 251 заручника під час нападу на Ізраїль. Що про них відомо рік по тому – на інфографіці.

Перед цим ЗМІ повідомили, що Ізраїль і ХАМАС домовилися про припинення бойових дій в Газі та обмін ізраїльських заручників на палестинських в'язнів.

«Сьогодні, після багатьох місяців інтенсивної дипломатії Сполучених Штатів разом з Єгиптом і Катаром, Ізраїль та ХАМАС досягли угоди про припинення вогню та угоди щодо заручників», - підкреслив Байден.

Згідно зі словами американського лідера, угода між Ізраїлем і ХАМАС «дозволить зупинити бойові дії в Газі, збільшити обсяги вкрай необхідної гуманітарної допомоги палестинському цивільному населенню і возз'єднати заручників з їхніми сім'ями після більш ніж 15 місяців ув'язнення».

Зазначається, що відповідні домовленості вдалося досягти не лише завдяки надзвичайному тиску, під яким перебував ХАМАС, розвитку ситуації у Лівані та послабленні Ірану, а й завдяки наполегливості американської дипломатії.

«Ми пам’ятаємо про всі сім’ї, чиї близькі були вбиті під час атаки ХАМАС 7 жовтня, а також про багатьох невинних людей, які загинули під час війни, що почалася після цього. Давно настав час покінчити із бойовими діями та розпочати роботу з розбудови миру та безпеки», - наголосив президент США.

Нагадаємо, на початку січня повідомлялося, ХАМАС погодила список із 34 ізраїльських заручників для можливого обміну в рамках угоди про припинення вогню.

А в грудні новообраний президент США Дональд Трамп попередив, що бойовики ХАМАС заплатять «пекельну ціну», якщо заручників на Близькому Сході не буде звільнено до 20 січня 2025 року.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: