Трамп повертається: що відомо про інавгурацію президента США

Читать на русском

Дональд Трамп у понеділок, 20 січня, тріумфально повернеться до Білого дому. Вступивши на посаду президента, він встановить одразу кілька рекордів, і не всі з них почесні. По-перше, на момент інавгурації 78-річний Трамп буде найстарішим президентом США. По-друге, він буде першим в історії країни засудженим лідером. По-третє, це буде лише другий випадок в історії США, коли колишній президент після перерви знову керуватиме країною (до Трампа таке вдалося лише Гроверу Клівленду).

На інавгурацію 47-го президента США зібрано рекордні 170 млн доларів пожертв – більше, ніж на інавгурацію президента Джо Байдена у 2021 році. Як проходитиме церемонія, хто її відвідає та які будуть заходи безпеки – у матеріалі «Слово і діло».

Інавгураційні вихідні

Церемонія приведення Трампа до президентської присяги відбудеться 20 січня, але офіційні інавгураційні заходи розпочнуться у суботу, 18 січня.

На суботу Трамп запланував прийом (і феєрверк) у гольф-клубі в Стерлінгу, штат Вірджинія. Того ж вечора кандидати Трампа на посади в уряді відвідають прийом та вечерю з обраним віцепрезидентом Дж. Д. Венсом.

У неділю, 19 січня, відбудеться церемонія покладання вінків до Могилі Невідомого солдата на Арлінгтонському національному цвинтарі. Пізніше Трамп виступить із промовою на мітингу MAGA Victory («Перемога MAGA») у Capital One Arena у Вашингтоні, а завершить вечір вечерею із донорами своєї кампанії.

Як проходитиме інавгурація Трампа 20 січня

День розпочнеться з церковної служби у церкві Святого Іоанна на площі Лафайєт (Вашингтон), після чого буде чаювання в Білому домі з Джо та Джилл Байден.

Зазначимо, що у 2021 році Трампи не запросили Байденів на чаювання перед інавгурацією, вони залишили Вашингтон ще до церемонії присяги. Меланія Трамп буде присутня на чаювання в понеділок, а в листопаді вона пропустила візит до Білого дому.

Церемонія присяги Трампа відбудеться опівдні на головній сцені, розташованій на Західному лужку будівлі Капітолію США (19 година за київським часом).

Кульмінацією церемонії буде виголошення обраним президентом присяги: «Я урочисто присягаюся, що сумлінно виконуватиму обов'язки президента Сполучених Штатів і зроблю все можливе, щоб зберігати, захищати та оберігати Конституцію Сполучених Штатів».

У якому віці президенти США складали присягуНа інфографіці – у якому віці складали присягу президенти США. І Джо Байден, і Дональд Трамп у разі перемоги стануть найстаршими президентами країни.

Венс також прийме присягу, перш ніж вступить на посаду віцепрезидента.

Після присяги Трамп виступить із промовою біля Капітолію, де викладе свої плани на наступні чотири роки. Після церемонії відбудеться офіційне прощання з Байденом і віцепрезиденткою Камалою Гарріс.

Потім Трамп попрямує до президентської кімнати, розташованої поруч із залом засідань Сенату, щоб підписати ключові документи. Також відбудеться обід, організований Об'єднаним комітетом Конгресу з інавгураційних церемоній.

Після цього заплановано огляд військ президентом та інавгураційний парад на Пенсильванія-авеню (7,5 тисяч учасників).

Увечері Трамп з'явиться на трьох інавгураційних балах у Вашингтоні – Балі головнокомандувача (The Commander in Chief Ball), Інавгураційному балі Liberty та Балі Starlight. Очікується, що він виступить на всіх трьох заходах.

Урочисті заходи офіційно завершаться у вівторок, 21 січня, Національною молитовною службою.

Гості інавгурації: політики, мільярдери, колишні президенти

Очікується, що у Вашингтоні на інавгурацію зберуться близько 200 тисяч осіб, серед яких будуть як прихильники нового президента США, так і протестувальники.

Заходи відвідають багато сенаторів та конгресменів, гості нової адміністрації, сім'ї нового президента та віцепрезидента.

Джо Байден ще раніше обіцяв бути присутнім на інавгурації Трампа. Ймовірно, буде й Гарріс із чоловіком.

Серед колишніх президентів, які будуть на інавгурації Трампа – Барак Обама, Джордж Буш-молодший та Білл Клінтон. Разом із ними будуть колишня перша леді Лора Буш та колишня держсекретарка Гілларі Клінтон. А ось офіс Мішель Обами повідомив, що її на церемонії не буде. Причина не уточнювалася.

Гарріс чи Трамп: кого на виборах у США підтримують зірки шоу-бізнесу з найбільшою аудиторією у InstagramХто із зірок американського шоу-бізнесу підтримує на виборах Камалу Гарріс чи Трампа та скільки у них підписників у Instagram.

Інавгурацію Трампа планують відвідати тріо мільярдерів: Ілон Маск (його присутність, звичайно, не є сюрпризом), Джефф Безос та Марк Цукерберг. Вони сидітимуть на видному місці – на платформі разом з іншими почесними гостями, включаючи кандидатів до кабінету Трампа та обраних посадових осіб.

Світові лідери з 1874 року не були присутні на інавгурації американських президентів, але Трамп був би не Трамп, якби не вирішив порушити цю традицію. ЗМІ повідомляли, що він запрошував голову Китаю Сі Цзіньпіна, прем'єрку Італії Джорджію Мелоні, прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, президента Аргентини Хав'єра Мілея, президента Сальвадора Найіба Букеле. Поки що присутність підтвердив тільки Мілей.

Відомо, що захід відвідають міністри закордонних справ Індії та Японії, вкрай правий політик Великої Британії Найджел Фарадж та вкрай правий французький політик Ерік Земмур.

Президента України Володимира Зеленського на інавгурацію не запрошували. «Але якщо він хоче приїхати, я радий його прийняти», – заявив Трамп.

Хто із селебрітіс виступить на інавгурації Трампа

Ця інавгурація Трампа буде досить «зірковою». На заході в Капітолії виступить кантрі-співачка Кері Андервуд, вона виконає пісню America the Beautiful.

Оперний співак Крістофер Маччіо виконає національний гімн, а Лі Грінвуд виконає пісню Proud to Be an American.

На кількох заходах виступить диско-гурт 70-х Village People. Найбільш відома їхня пісня YMCA регулярно звучить на мітингах Трампа. Відомо, що гурт виступить на мітингу в неділю, а також на одному з інавгураційних балів.

За інформацією Axios, Кід Рок та Біллі Рей Сайрус виступлять на мітингу напередодні інавгурації, а Джейсон Олдін та Раскал Флеттс – на інавгураційному балу.

Інавгурація президента США: заходи безпеки

Як пише Politico, Агентства національної безпеки США попередили, що інавгурація президент стане «потенційно привабливою ціллю» для екстремістів.

За оцінкою групи розвідувальних та правоохоронних органів, потенційні злочинці, особливо ті, хто має «образи, пов'язані з виборами», можуть розглядати захід як «останню можливість вплинути на їх результати через насильство». При цьому вони заявляють про відсутність будь-яких конкретних загроз.

Трамп планує підписати понад 100 указів у перший день президентства – APОбраний президент США Дональд Трамп планує підписати понад 100 виконавчих указів одразу після інавгурації 20 січня.

Заходи безпеки до 20 січня вже посилюють, до Вашингтона будуть стягнуті поліцейські з усієї країни. Загалом на місці інавгурації перебуватиме близько 25 тисяч співробітників правоохоронних органів та військовослужбовців.

Значну частину центру Вашингтона, протяжністю близько 3 кілометрів від Білого дому та до Капітолію, буде закрито для руху транспорт. В'їзди будуть заблоковані бетонними загородженнями, сміттєвозами та іншими важкими предметами.

Також зведуть двометрову огорожу, через яку не можна буде перелізти. Для сотень тисяч глядачів буде встановлено контрольно-пропускні пункти. Поліція Капітолію вже заборонила проносити на територію церемонії ноутбуки, пляшки з водою, селфі-палки та банери.

Вашингтон буде безпольотною зоною, а для моніторингу ситуації з повітря використовуватимуть безпілотники.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, як змінювався розмір капіталу Трампа та якими активами він володіє.

З інфографік можна дізнатися, скільки термінів перебували при владі американські президенти, а також у якому віці вони складали присягу.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: