Україна і Британія підписали угоду про 100-річне партнерство

Читать на русском
Президент України Зеленський та прем'єр-міністр Британії Стармер підписали угоду про 100-річне партнерство між країнами.
Фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали угоду про 100-річне партнерство.

Текст документа був опублікований пресслужбою Офісу президента.

Військова та фінансова допомога від союзників: які перспективи на 2025 рікЩо відомо про військову та фінансову допомогу Україні від союзників у 2025 році – на інфографіці.

Церемонія підписання відбулася сьогодні у Києві. Відомо, що документ складається із 14 статей.

У межах угоди сторони поглиблюватимуть оборонну співпрацю, зміцнюватимуть свої військові та оборонно-промислові можливості та передаватимуть технології для спільного виробництва оборонної продукції.

«Сторони розвиватимуть сфери, важливість яких для євроатлантичного миру і стабільності виходить далеко за межі війни, визнаючи важливу роль України у захисті євроатлантичної безпеки й звертаючи особливу увагу на оперативну сумісність і внесок України як майбутнього союзника НАТО», – зазначено у документі.

Україна та Британія також домовилися поглиблювати економічну, енергетичну, наукову, культурну та торговельну співпрацю, а також розвивати партнерство у сфері морської безпеки у Балтійському, Чорному та Азовському морях.

Угода діятиме протягом 100 років, починаючи з дати набрання чинності. При цьому кожна зі сторін може припинити його дію в односторонньому порядку «шляхом надсилання письмового повідомлення іншій стороні».

Нагадаємо, що з початку 2024 року Україна також підписала 27 двосторонніх угод у сфері безпеки. Динаміка підписання документів та обіцяний розмір фінансування – на інфографіці «Слово і діло».

Раніше в МЗС наголосили, що двосторонні угоди про безпеку, які Україна укладає із союзниками, не є альтернативою членству в НАТО.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: