МОЗ пропонує змінити календар профілактичних щеплень

Читать на русском
МОЗ пропонує з 2026 року внести зміни до національного календаря профілактичних щеплень. Вони стосуються, зокрема, вакцинації проти ВПЛ, гепатиту В, кору та туберкульозу.
Фото: Укрінформ

Міністерство охорони здоров'я ініціювало внесення змін до національного календаря профілактичних щеплень з 2026 року. Проєкт змін, розроблених з урахуванням міжнародних рекомендацій, винесено на громадське обговорення.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Календар щеплень: від яких захворювань обов’язково вакцинують у різних країнахКожна країна дотримується рекомендацій ВООЗ, але складає свій перелік обов’язкових щеплень. Ми подивилися кілька з них.

Заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що зміни дозволять гармонізувати підходи до імунізації із європейськими стандартами.

Головна зміна стосується введення в календар одноразової вакцинації проти ВПЛ (вірусу папіломи людини) для дівчат віком 12-13 років: її пропонують зробити обов'язковою та безкоштовною. Якщо зміни затвердять, вакцини закуповуватимуться за рахунок держбюджету, або їх можна буде отримувати від міжнародних організацій чи інших країн.

Також пропонується змінити схему вакцинації проти вірусного гепатиту В: запропоновано проводити щеплення у 2-4-6-18 місяців. Така схема дозволить використовувати сучасні комбіновані вакцини проти кількох інфекційних захворювань одночасно (АКДП+Hib+ВГВ) – це зменшить кількість ін'єкцій для дитини та кількість візитів до медустанови.

Щеплення від кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК) пропонують робити в 1 та 4 роки замість 1 та 6 років, як зараз. Ця схема, розповіли в МОЗ, забезпечить захист дітей у більш ранньому віці, запобігатиме тяжкому перебігу захворювання та розвитку ускладнень.

Щеплення проти туберкульозу(БЦЖ) міністерство пропонує робити через 24 години після народження (зараз його роблять на 3-5 добу).

Зазначимо, що в Україні національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та ХІБ-інфекції. Як в інших країнах, можна дізнатися з інфографіки.

Нагадаємо, раніше Кабмін дозволив фармацевтам проводити профілактичні щеплення безпосередньо в аптеках.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: