Суд знову не зміг обрати запобіжний захід ексчиновнику Міноборони Лієву

Читать на русском
Суд Полтави вдруге переніс розгляд клопотання про арешт ексчиновника Міноборони Олександра Лієва
фото hromadske

Жовтневий районний суд Полтави знову не зміг розпочати розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу колишньому чиновнику Міноборони Олександру Лієву, оскільки на засідання вже вдруге не з'явився прокурор.

Про це пише УНН.

Привласнили понад 1,5 млрд грн: в Україні викрили масштабну схему розкрадання грошей на оборонуПравоохоронці викрили масштабну схему розкрадання бюджетних коштів, виділених на потреби оборони України.

Прокуратура клопотала про обрання Лієву суворого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд мав розглянути клопотання у п'ятницю 17 січня, проте засідання перенесли на понеділок, 20 січня, через неявку прокурора.

Сьогодні Лієв разом з адвокатами прибули на засідання. Проте прокурор знову подав клопотання про відкладення розгляду через зайнятість у іншій справі.

«Суд має перенести розгляд даного клопотання, оскільки без прокурора розгляд неможливий. Пропонується 22 січня о 13:15», – заявила суддя.

Відомо, що за версією слідства Олександр Лієв нібито причетний до постачання ЗСУ неякісних кулеметів. Сам колишній чиновник будь-які звинувачення відкидає, а прохання сторони звинувачення про арешт вважає несправедливим.

Нагадаємо, у березні минулого року САП повернула Нацполіції справу ексчиновника Міноборони Лієва.

До цього в січні Національна поліція, Служба безпеки та Офіс генерального прокурора повідомили про підозру посадовцям Міноборони та керівникам компанії «Львівський арсенал». За даними слідства, у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал».

Потім Міноборони перевело на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом. Після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Однак та не відправила жодного артснаряду до нашої держави, а отримані кошти вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків.

Раніше НАБУ розпочало слідство за фактом ймовірних зловживань Міноборони під час закупівлі майна для Збройних сил України.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: