Держдеп США призупинив програми іноземної підтримки, включаючи допомогу Україні – ЗМI

Читать на русском
Державний департамент США оголосив про призупинення програм іноземної допомоги на 90 днів. Наказ може передбачати зупинку фінансування військової допомоги Україні.
Фото: getty images

У п'ятницю, 24 січня, Держдеп США оголосив про введення негайної паузи на більшість програм іноземної допомоги на 90 днів. Цей крок викликав шок серед співробітників департаменту, оскільки він охоплює фінансування військової допомоги Україні.

Про це повiдомляє Politico з посиланням на державного секретаря США Марко Рубіо.

Трамп призупинив усю іноземну допомогу США на 90 днів – APДональд Трамп підписав указ про тимчасове призупинення всіх програм США з надання іноземної допомоги на 90 днів.

Документ, який отримало видання, наказує всім дипломатичним та консульським представництвам США видати «розпорядження про припинення робіт» щодо майже всіх поточних грантів іноземної допомоги.

Зазначають, що цей крок значно ширший за попереднє рішення президента Дональда Трампа, яке лише призупиняло гранти на 90 днів для перегляду, не уточнюючи, чи стосуватиметься це вже затверджених коштів.

За словами кількох нинішніх і колишніх співробітників Державного департаменту, нове розпорядження означає, що не будуть надаватися нові кошти для програм, що вже отримали схвалення. Однак, є й винятки: військове фінансування для Ізраїлю та Єгипту продовжиться, а також дозволено надання екстреної гуманітарної допомоги та покриття витрат, що були понесені до набуття чинності наказом.

Особливе занепокоєння викликає зупинка допомоги Україні, що, в умовах війни з росією, може значно ускладнити реалізацію планів з підтримки ключових союзників, таких як Україна, Тайвань та Йорданія.

Також агентство Reuters повідомляє про те, що представникам USAID наказали зупинити всі проєкти, пов’язані з Україною.

У зв'язку з цим деякі проекти в Україні, зокрема допомога в освіті та охороні здоров'я, таких як екстрена медична допомога для матерів і дітей, були призупинені. Офіційні особи, знайомі з ситуацією, повідомили, що Держдепартамент планує переглянути ці рішення протягом наступних 85 днів.

Водночас кореспондент «Голосу Америки» Остап Яриш у соцмережі Х, посилаючись на свої джерела в Пентагоні повідомив, що указ не має відношення до військової допомоги Україні.

«В Пентагоні мені кажуть протилежне - що цей указ військової підтримки не стосується. Не знаю, що саме має на увазі POLITICO. Підозрюю, може йтись про програму FMF, але закладені кошти на підтримку України давно витратили», – йдеться у дописi.

Нагадаємо, 21 сiчня президент США Дональд Трамп підписав указ про тимчасове призупинення всіх програм США з надання іноземної допомоги на 90 днів. За цей час буде проведено перевірку їхньої відповідності цілям його політики.

Раніше у Пентагоні заявляли, що указ Трампа про зупинку міжнародної підтримки не впливає на допомогу Україні.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: