ХАМАС звільнить чотирьох ізраїльських солдатів в рамках другого обміну заручників

Читать на русском
У суботу, 25 січня, ХАМАС звільнить чотирьох ізраїльських військовослужбовиць у межах обміну заручниками за умовами перемир’я. Вони перебували в полоні 477 днів.
Фото: Courtesy

У суботу, 25 січня, ХАМАС звільнить чотирьох ізраїльських військовослужбовиць, які перебували в полоні 477 днів. Цей обмін заручниками відбувається в межах угоди про припинення вогню, яка набула чинності минулої неділі.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Ізраїль оголосив припинення вогню в Секторі Газа і початок перемир'яІзраїль заявив, що перемир'я набуде чинності об 11:15 після того, як ХАМАС передав список трьох заручників, яких планується визволити сьогодні.

За даними, оприлюдненими урядом Ізраїлю, мова йде про Лірі Альбаг (19 років), Даніеллу Гільбоа (20 років), Каріну Арієв (20 років) і Нааму Леві (20 років). Усі вони були захоплені 7 жовтня 2023 року під час нападу на базу спостереження ЦАХАЛ в Нахаль Оз.

З семи солдаток, викрадених того дня, одна була врятована живою, а тіло ще однієї було знайдене пізніше після її вбивства у полоні. П’ята солдатка, Агам Бергер, не увійшла до списку на звільнення, поданого ХАМАС.

Обмін частково порушує умови угоди про припинення вогню, яка передбачала пріоритетне звільнення цивільних жінок, а вже потім військовослужбовців. Втім, ізраїльський уряд погодився прийняти цих заручниць, визнавши порушення не критичним для угоди.

Крім того, очікувалося, що цього ж етапу обміну буде звільнено двох цивільних заручниць: Арбель Єгуд (29 років) і Шірі Сільберман-Бібас (33 роки). Разом із ними мали б повернутися її чоловік Ярден і двоє синів — чотирирічний Аріель і немовля Кфір. Однак Єгуд, яку, ймовірно, утримує «Ісламський джихад», у списках на звільнення не згадали.

Нагадаємо, 19 січня Ізраїль оголосив про початок перемир'я у Секторі Газа. Того ж дня ХАМАС звільнив перших трьох ізраїльських заручників та передав їх Червоному Хресту.

А у ніч на понедідок, 20 січня, було звільнено 90 палестинських ув’язнених в обмін на трьох ізраїльських заручниць, яких утримував ХАМАС.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: