Екснардепу Ланьо зняли обмеження на пересування Україною

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав прохання прокурора САП про продовження процесуальних обов'язків.
фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд дозволив вільно пересуватися Україною, але продовжив до 21 березня строк дії решти обов'язків, покладених на колишнього народного депутата, голову Мукачівської районної ради Закарпатської області Михайла Ланьо. НАБУ і САП вважають його організатором зловживань на 75 млн грн під час продажу території стадіону «Авангард» в місті.

Таке рішення 21 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Ланьо з альтернативою 30 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов з-під варти. На підозрюваного також поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися за межі Закарпатської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з приводу обставин, викладених у повідомленні про підозру, зокрема із підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Пізніше з Ланьо зняли браслет, але залишили решту обов'язків. Прокурор САП просив продовжити їхню дію. Суд змінив обов'язок не відлучатися за межі Закарпатської області на зобов'язання не покидати межі України.

«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Ланьо – ред.), у кримінальному провадженні – задовольнити частково. Продовжити підозрюваному (Ланьо – ред.) строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК, до 21 березня 2025 року включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали мера Мукачева Андрія Балогу та колишнього народного депутата Михайла Ланьо. За даними слідства, мер Мукачево забезпечив ухвалення на сесії міськради рішення про продаж за заниженою у майже 9 разів ціною ділянки приватному товариству, фактичним контролером якого є голова райради, колишній нардеп Михайло Ланьо.

Підставою для цього стала експертна грошова оцінка із заниженою вартістю ділянки, за яку власникам компанії-оцінювачки надали хабар. В результаті таких оборудок землю з ринковою вартістю 84,6 млн грн продали усього за 9,6 млн грн.

Попри таку мізерну ціну, міський голова особистим рішенням ще й надав товариству розстрочку платежу на 6 місяців. Збитки територіальній громаді становлять 74,9 млн грн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: