У Службі зайнятості пояснили, чому різко зменшилась кількість зареєстрованих безробітних

Читать на русском
До початку повномасштабної війни Служба зайнятості щорічно обслуговувала близько мільйона українців, але наразі ця цифра суттєво скоротилася.
Фото: РБК-Україна

До повномасштабної війни Державна служба зайнятості щорічно обслуговувала близько мільйона громадян, майже всі ці люди отримували статус безробітного. Але зараз ця цифра суттєво зменшилась.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказала директорка служби Юлія Жовтяк.

Як змінювалась кількість зареєстрованих безробітних в УкраїніНа інфографіці – як змінювалася кількість зареєстрованих безробітних останні п'ять років. Під час пандемії офіційних безробітних побільшало, а під час війни – стало рекордно мало.

За її словами, протягом 2024 року у Службі зайнятості було зареєстровано 400 тисяч безробітних. Причин, чому офіційна кількість безробітних зменшилася, кілька.

Першою причиною, пояснила Жовтяк, є те, що велика кількість працездатного населення виїхала за кордон. Біженці мають можливість зареєструватися у статусі безробітних, зокрема через портал «Дія», проте вони не можуть отримувати виплати, а тому не бачать сенсу реєструватися.

«На мій погляд, основна причина зменшення кількості зареєстрованих безробітних полягає в тому, що велика кількість чоловіків і жінок захищають Україну. Ця частина українців потенційно могла би бути нашою цільовою аудиторією… Ще одна причина полягає в тому, що всі військовозобов’язані при реєстрації в Службі зайнятості мають надати військово-облікові документи. Такий підхід відповідає принципу «Працюй або воюй!». Це дійсно зменшило кількість зареєстрованих безробітних чоловіків. Якщо до повномасштабного вторгнення в структурі безробітних пропорція чоловіків і жінок традиційно складала приблизно 50 на 50, то зараз 80% – це жінки і 20% – чоловіки», – розповіла вона.

На бажання людей реєструватися вплинуло також скорочення термінів виплат допомоги з безробіття під час дії воєнного стану. Раніше виплати здійснювалися протягом одного року, а для деяких категорій населення – до двох років, то зараз йдеться про три місяці.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» дослідило, скільки українців отримували допомогу з безробіття у кризові роки.

На початку повномасштабної війни Україна входила до десятки країн із найвищими показниками безробіття.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: