Україна повернула з окупації ще двох дітей

Читать на русском
Україна повернула з окупованих територій брата та сестру, які все життя провели в окупації. Наразі вони знаходяться в безпеці з родичами на підконтрольній Україні території.
Фото: Андрій Єрмак в Telegram

Україні вдалося повернути брата та сестру, які все життя прожили в окупації.

Про це у Telegram повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Омбудсмен заявив про «високий ризик» депортації росіянами ще 1,5 мільйона українських дітейЗ початку великої війни росіяни незаконно вивезли понад 20 тисяч українських дітей. Ще 1,5 млн дітей можуть бути депортовані в майбутньому.

Повернення дiтей з окупацiї вiдбулося у рамках ініціативи президента України Bring Kids Back UA.

«Рідне місто Інни та Антона потрапило в окупацію ще у 2014 році. Виховувала дітей бабуся — батько загинув, а матір було позбавлено батьківських прав. Після початку повномасштабного вторгнення бабуся вирішила, що їм потрібно виїхати з рідного міста, де ставало дедалі небезпечніше. Не маючи змоги одразу дістатися підконтрольної Україні території, родина вирушила до родичів в росії. Проте вони продовжували шукати шлях повернення на Батьківщину, де на дітей чекав їх рідний дядько», – написав Єрмак.

Наразі вони знаходяться в безпеці з родичами на підконтрольній Україні території.

Нагадаємо, на початку сiчня з окупованих територій України вдалося вивезти ще трьох дітей – 17-річного юнака та двох малолітніх хлопчиків.

Також у середині грудня ще п'ятьох українських дітей вдалося повернути з тимчасово окупованих територій. Наймолодшому з дітей було лише 6 років.

Раніше лабораторія гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров'я виявила щонайменше 314 українських дітей, які зазнали російської системи примусового усиновлення та передачі на виховання з моменту повномасштабного вторгнення росії до України.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: