Європа має взяти відповідальність за безпеку України – радник Трампа

Читать на русском
Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майк Волтц заявив, що після завершення війни саме європейські країни повинні відповідати за гарантії безпеки України.
Фото: getty images

Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майк Волц заявив, що гарантії безпеки щодо України повинні взяти на себе європейські країни.

Про це він сказав в інтерв'ю NBC News.

«Основний принцип полягає в тому, що європейці повинні взяти на себе відповідальність за цей конфлікт у майбутньому. Президент Трамп збирається покласти йому край, і тоді з точки зору гарантій безпеки відповідальність за нього повністю ляже на європейців», — наголосив Волтц.

Він також повідомив, що Вашингтон планує компенсувати витрати на військову допомогу Києву за рахунок співпраці у сфері видобутку корисних копалин, а також продажу американських енергоресурсів.

«Нам потрібно окупити ці витрати, і це буде партнерство з українцями щодо їхніх рідкісноземельних металів, природних ресурсів, нафти і газу, а також щодо купівлі наших ресурсів. Розмови на цi теми відбудуться цього тижня», — заявив Волтц.

Також радник Трампа зазначив, що держсекретар США, міністр оборони, віцепрезидент і спеціальний посол в Європі цього тижня обговорюватимуть деталі припинення війни в Україні.

«Це означає, що обидві сторони мають сісти за стіл переговорів. Президент вважає, що економіка Росії не в найкращому стані, і готовий застосовувати податки, тарифи та санкції для тиску. Він також говорив про це з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді та лідерами Близького Сходу. Всі вони готові допомогти президенту Трампу у припиненні війни», — сказав Волтц.

Водночас він відмовився коментувати повідомлення про телефонну розмову Трампа з російським диктатором володимиром путіним.

Також Волтц спростував твердження, що скорочення США гуманітарної допомоги може призвести до втрати глобального впливу на користь Китаю і росії. За його словами, міжнародна допомога має бути ефективнішою та відповідати стратегічним інтересам США.

Нагадаємо, нещодавно президент США Дональд Трамп повідомив, що мав телефонну розмову з російським диктатором, однак не став уточняти, скільки таких розмов уже відбулося й не розповів, коли саме вони спілкувалися востаннє.

А сьогоднi, 9 лютого, у Білому домі заявили, що не підтверджують і не спростовують заяву президента США Дональда Трампа про його розмову з російським диктатором володимиром путіним.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: