У всіх навчальних центрах, у яких готують мобілізованих до служби у ЗСУ, оновили програму базової загальновійськової підготовки.
Подробиці розповіли у Міністерстві оборони.

В оновленій програмі загальна тривалість навчання залишається без змін – півтора місяці (з урахуванням надання рекрутам днів на відпочинок), з яких 41 день відведено на заняття, 6 – на відпочинок та один – на адміністративні питання.
Загальний обсяг підготовки становить 372 навчальні години: ознайомлювальний курс – 8 годин, курс індивідуальної підготовки – 107 годин, навчання діям у складі підрозділу – 209 годин, комплексне тактичне заняття – 48 годин.
Серед головних нововведень базової військової підготовки:
- запроваджено «нульовий день»/день «перезавантаження» (адаптація цивільного до військового середовища);
- більше психологічної підготовки;
- вивчення програмного забезпечення «Кропива»;
- розширений курс з медичної допомоги
- додано «маршеву» підготовку (фізичні тренування) для формування витривалості військовослужбовців.
Навчальна програма також включає удосконалені стрілецькі вправи з індивідуальної зброї на короткі дистанції (бій в безпосередньому контакті з противником до 100 м) та на швидкість, на що передбачено виділення додаткових боєприпасів.
Крім того, військовим показуватимуть фільми віртуальної реальності «Перший бій» у рамках підготовки психологічної стійкості.
За результатами успішного навчання військовослужбовці отримують сертифікат та класну кваліфікацію з ВОС-100 «стрілок». Далі їх готують на професійних курсах відповідно до посад у бойових підрозділах.
Нагадаємо, з листопада у всіх навчальних центрах збільшено тривалість базової загальновійськової підготовки з 30 до 45 днів.
У Раді розробляють систему одноразових грошових виплат для заохочення добровільного вступу до ЗСУ.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»