Апеляційна палата залишила без змін заставу нардепу Бондарю

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни запобіжного заходу, застосованого до підозрюваного члена парламенту.
фото: Facebook

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід у вигляді застави в 100 млн грн та покладанням обов'язків, застосований до народного депутата Віктор Бондаря у справі про заволодіння коштами АТ «Укрзалізниця».

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС, не зазначаючи прізвища політика.

За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Бондаря, якого суд відмовився заарештувати і відпустив під 100 млн грн застави. Станом на 12 лютого, за нардепа вказану суму ніхто не вносив. Тож НАБУ і САП готуватимуть клопотання про зміну запобіжного заходу на більш тяжкий – тримання під вартою.

Понад 30 чинних народних депутатів мають мінімум одну підозруПонад 30 чинних нардепів отримали мінімум одну підозру. Троє депутатів перебувають у розшуку, п'ятеро сидять у СІЗО чи під домашнім арештом.

«Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційні скарги сторін захисту та обвинувачення на ухвалу слідчого судді ВАКС від 24 січня 2025 року про застосування до народного депутата України запобіжного заходу у виді застави у розмірі 100 млн грн. За результатами розгляду колегія суддів АП ВАКС залишила без задоволення апеляційні скарги сторін, а ухвалу слідчого судді ВАКС – без змін», – інформує суд.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру нардепу Бондарю. За версією слідства, підозрюваний нардеп Бондар та підприємець Володимир Котляр розробили схему, яка передбачала постачання продукції УЗ за завищеними цінами. Для цього вступили у змову з членами організованої групи, яка була своєрідним «бек-офісом» товариства, неформально контролювала його діяльність та за певний відсоток від суми закупівель могла забезпечити перемогу «потрібних» компаній у тендерах УЗ.

Протягом 2021-2022 років УЗ уклала договори з підконтрольними підприємцю компаніями, які здійснили постачання продукції за цінами, вище ринкових. Унаслідок реалізації схеми Укрзалізниця зазнала збитків на суму понад 140 млн грн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: