Більшість українців вважають, що призупинення фінансування USAID матиме деякі чи значні негативні наслідки для України. Але водночас 59% бачать у цьому елемент справедливості, вважаючи, деякі проєкти «проїдали гроші чи займалися непотрібними справами».
Опитування проводив КМІС.

Соціологи зазначили, що лише третина опитаних поділяють умовно крайні позиції: 22% говорять про значний негативний вплив припинення фінансування. Ще 12% вважають, що особливих наслідків припинення фінансування USAID не буде, оскільки проєкти «переважно проїдали гроші або займалися непотрібними справами».
Більше ж українців – 47% – вважають, що деякий негативний вплив буде, але разом із цим зазнають відчувають певне покарання для тих, хто «проїдав гроші чи займався непотрібними справами». 19% українців не мають своєї думки з цього питання.
«Таким чином, сприйняття призупинення фінансування USAID двозначно сприймається українцями. З одного боку, 69% визнають, що призупинення фінансування матиме деякі або значні негативні наслідки для України. З іншого боку, 59% убачають у цьому елемент справедливості, оскільки деякі проєкти «проїдали гроші чи займалися непотрібними справами», – резюмували соціологи.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп звинуватив USAID у корупції та заявив, що агентство потрібно закрити.
У Кабміні повідомили, що після припинення фінансування від USAID вже є попередні рішення щодо нових джерел залучення коштів.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»