Базовий, ідеальний, кошмарний: Bloomberg назвало три сценарії завершення війни в Україні

Читать на русском
Bloomberg спрогнозувало три ймовірні сценарії закінчення російсько-української війни. Джерела видання також повідомляють, що європейці були приголомшені телефонною розмовою Трампа та путіна.
Фото: AFP

Незважаючи на всю впевненість президента США Дональда Трампа, шлях до мирної угоди щодо України залишається вкрай невизначеним, оскільки російський диктатор володимир путін не виявляє жодного інтересу до компромісів. Але загальні контури врегулювання стають дедалі помітнішими.

Аналітики видання Bloomberg спрогнозували три ймовірні сценарії закінчення російсько-української війни.

У розвідці Данії вважають, рф зможе за п'ять років підготуватися до великої війни з ЄвропоюЯкщо війна в Україні припиниться або заморозиться, а НАТО не буде переозброюватися, росія може бути готовою до великої війни в Європі вже через п'ять років

Базовий та найімовірніший сценарій Bloomberg полягає в тому, що окупована територія України залишиться у «підвішеному стані» та під фактичним контролем росії. При цьому може бути певний обмін територіями, включаючи Курську область.

За такого сценарію Україна отримає певні гарантії безпеки, питання лише у тому, наскільки дієві. Якщо європейцям вдасться налагодити відносини з Білим домом, вони намагатимуться переконати Трампа зберегти підтримку України досить довго, доки ЄС нарощує власні можливості.

Ідеальний сценарій для України полягає в тому, що США та європейці на двосторонній основі зобов'язуються втрутитися, якщо росія порушить припинення вогню.

Союзники можуть взяти на себе зобов'язання збільшити військову підтримку України та відновити чи посилити санкції проти рф. Вони також могли б допомогти Україні розвинути власну оборонну промисловість, відновити армію, щоб це було стримуючим чинником проти росії.

У кошмарному для України сценарії Трамп втрачає інтерес до країни ще до угоди про врегулювання: військову та фінансову допомогу буде припинено, а європейці змушені будуть самі вирішувати цю проблему.

Суверенітет України буде збережено, але путін закріпить значні досягнення: контролюватиме частину території, заблокує вступ України до НАТО. А його наступною ймовірною ціллю стануть країни Балтії.

Трамп уже почав вказувати лідерам Європейського Союзу, що їм потрібно робити, якщо вони хочуть забезпечити мир в Україні. За підрахунками Bloomberg Economics, захист України та розширення власних збройних сил можуть обійтися найбільшим державам континенту у додаткові 3,1 трлн доларів протягом наступних 10 років.

Два чиновники розповіли Bloomberg, що європейці були приголомшені телефонною розмовою Трампа та путіна, оскільки їх про неї не попередили. Деякі європейські союзники України вважають розмову зрадою, оскільки США поступаються ключовим вимогам путіна ще до початку переговорів.

Ситуація для європейців ускладнюється тим, що більшість їхніх повсякденних комунікацій з адміністрацією США було перервано після вступу Трампа на посаду, повідомляють джерела. Внаслідок чого їм довелося покладатися на офіційні телефонні дзвінки, заплановані зустрічі та публічні заяви.

Нагадаємо, Дональд Трамп провів телефонні переговори з володимиром путіним та президентом України Володимиром Зеленським. Йшлося про мирні переговори та завершення війни в Україні.

Після переговорів Трамп назвав малоймовірним членство України в НАТО та повернення країни до кордонів 2014 року.

Раніше держсекретар США Марко Рубіо заявив, що війна має бути припинена якнайшвидше, тому і Україні та росії, «доведеться піти на поступки».

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: