Віцепрезидент США Джей Ді Венс, виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції, розкритикував європейські уряди. І заявив, що головна загроза для Євросоюзу – зовсім не росія та Китай, а проблеми всередині самого блоку.
Його цитує New York Times та Guardian.

Венс заявив, що Європа «відійшла від наших спільних цінностей».
«Загроза, яка турбує мене найбільше до Європи, — це не росія, не Китай і не якийсь інший зовнішній суб'єкт; мене турбує загроза зсередини, відхід Європи від деяких із її найголовніших цінностей, цінностей, спільних зі Сполученими Штатами Америки», – сказав він.
«Протягом багатьох років нам казали, що все, що ми фінансуємо та підтримуємо, робиться в ім'я наших спільних демократичних цінностей, все, від нашої політики щодо України до цифрової цензури, видається за захист демократії. Але коли ми бачимо, як європейські суди скасовують вибори, а високопосадовці погрожують скасувати інші, ми повинні поставити запитання, чи дотримуємося ми досить високих стандартів», – додав він.
Віцепрезидент прокоментував скасування першого туру президентських виборів у Румунії: на його думку, результати були анульовані «через надумані підозри розвідувального агентства та величезний тиск з боку континентальних сусідів».
Венс також розкритикував організаторів Мюнхенської конференції за те, що вони не дозволили взяти участь популістським партіям: «Ми не зобов'язані погоджуватися… але ми зобов'язані принаймні брати участь у діалозі з ними».
«Якщо ви балотуєтеся, боячись власних виборців, то Америка нічого не зможе для вас зробити, і, якщо вже на те пішло, ви нічого не можете зробити для американського народу, який обрав мене і обрав президента Трампа», – сказав він.
Американський політик також пройшовся на тему міграції, зазначивши, що це одна з найнагальніших проблем.
Крім того, Венс розкритикував «обмеження свободи слова» в Європі, зокрема правила ЄС щодо модерації контенту, німецьку поліцію за «проведення рейдів проти громадян, підозрюваних у розміщенні антифеміністських коментарів в інтернеті», а також плани Швеції засудити активіста, який брав участь у спаленні Корану.
Наприкінці він закликав європейських лідерів «прийняти те, що їм кажуть їхні виборці, навіть якщо вони не згодні». «Для мене це і є велике диво демократії. Це не в цих кам'яних будівлях чи гарних готелях. Це навіть не в тих великих інститутах, які ми збудували разом як спільне суспільство. Вірити в демократію означає розуміти, що кожен з наших громадян має мудрість і має право голосу, і якщо ми відмовляємося прислухатися до цього голосу, навіть наші найуспішніші битви принесуть дуже мало користі», – сказав Венс.
При цьому віцепрезидент жодного слова не сказав про війну в Україні, хоча, як пише NYT, саме про це більшість учасників конференції хотіли почути, щоб прояснити позицію США.
Раніше повідомлялося, що Венс відмовився зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцем на Мюнхенській конференції з безпеки.
На полях конференції він матиме зустріч із президентом Володимиром Зеленським. За інформацією ЗМІ, Україна доопрацювала драфт угоди про рідкісні метали і передала її США.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»