Удар дрону по ЧАЕС: у ДСНС розповіли про ситуацію на станції

Читать на русском
Рятувальники працюють безпосередньо ззовні захисної конструкції – на висоті понад 100 метрів, а радіаційний фон на промисловому майданчику біля ЧАЕС не перевищує допустимих значень.
фото: ДСНС

Станом на суботу, 15 лютого, радіаційний фон на промисловому майданчику біля ЧАЕС не перевищує допустимих значень. Рятувальники продовжують ліквідацію наслідків влучання ворожого дрона по укриттю четвертого енергоблоку.

Про це повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Україна наполягає на повній ізоляції рф у сфері ядерної енергетики – МЗСМіністерство закордонних справ відреагувало на удар безпілотником по саркофагу Чорнобильської АЕС.

«Роботу працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій ускладнює мінусова температура, сніг та обледеніння конструкції – щоб демонтувати пошкоджені частини конфайнменту та запобігти тлінню утеплювача рятувальники працюють безпосередньо ззовні захисної конструкції – на висоті понад 100 метрів. Український гідрометеорологічний центр ДСНС безперервно здійснює моніторинг стану повітря. За даними станом на 15:00 15 лютого 2025 року, радіаційний фон на промисловому майданчику біля ЧАЕС не перевищує допустимих значень», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, рятувальники ДСНС продовжують ліквідацію наслідків влучання ворожого безпілотника. Станом на 15:00 горіння утеплювача не спостерігається, верхолазами проводяться роботи для часткового розкривання конструкцій укриття.

Згідно зі словами голови ДСНС Андрія Даника, у ліквідації наслідків удару по ЧАЕС беруть участь найпідготовленіші рятувальники-верхолази.

Як відомо, на Чорнобильській атомній електростанції існує ризик витоку радіоактивних речовин після того, як по саркофагу об'єкта влучив дрон.

Нагадаємо, сьогодні вночі дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної станції. Внаслідок атаки укриття на ЧАЕС було пошкоджено.

За словами президента Володимира Зеленського, дрон росіян перед атакою саркофага Чорнобильської АЕС летів на висоті 85 метрів. Саме тому його не бачили радари ЗСУ.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: