Стефанчук розповів, коли Україна розпочне роботу над угодою із США про рідкісноземельні метали

Читать на русском
Український уряд з понеділка, 24 лютого, почне роботу експертної групи над підписанням угоди про корисні копалини із США, однак хоче отримати конкретні гарантії безпеки.
facebook.com/stefanchuk.official

На початку наступного тижня український уряд почне серйозно працювати над укладенням угоди про рідкісноземельні метали та гарантії безпеки з адміністрацією президента США Дональда Трампа.

Про це спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив виданню NHK.

Більшість світового ринку рідкісноземельних металів контролює КитайКитай на першому місці у світі за запасами та видобутком рідкісноземельних металів. Докладніше – на інфографіці.

Зазначається, що український уряд з понеділка, 24 лютого, почне роботу експертної групи над підписанням угоди про корисні копалини із США.

Згідно з його словами, Україна готова працювати з партнерами щодо корисних копалин країни, але хоче отримати конкретні гарантії безпеки. Стефанчук вказав на те, що права та інтереси повинні супроводжуватися ними.

При цьому, голова Верховної Ради також заявив, що його країна має намір вести конструктивні дискусії та прагне якомога швидше провести саміт із США.

Водночас Стефанчук нагадав, що президент Володимир Зеленський запропонував США спільно розробляти українські копалини землі в рамках свого «плану перемоги» у вересні 2024 року.

Як відомо, Зеленський поки не готовий підписати з США угоду про доступ до українських корисних копалин.

Нагадаємо, 19 лютого Зеленський повідомив, що попередній проєкт договору про використання корисних копалин, запропонований США, майже не мав чітких пунктів. Після цього адміністрація Трампа передала Україні оновлену угоду про корисні копалини.

21 лютого повідомлялося, що Україна та США планують завершити роботу над угодою про копалини до кінця тижня.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: