Європейський Союз активніше вивчає можливості конфіскації заморожених активів Центрального банку росії, щоб підтримати Україну на тлі ймовірного скорочення допомоги з боку США.
Про це повідомляє Bloomberg.

За даними видання, у Брюсселі обговорюють використання цих активів як застави для створюваної Міжнародної комісії з розгляду претензій, яка оцінюватиме компенсації Україні. Якщо Москва відмовиться виплачувати збитки, активи можуть бути конфісковані.
Країни G7, ЄС і Австралія вже заморозили приблизно $280 мільярдів активів російського Центробанку, переважно через бельгійський кліринговий центр Euroclear. Крім того, під санкціями перебувають близько $58 мільярдів, що належать російським олігархам.
Втім, питання конфіскації викликає розбіжності серед членів ЄС. Проти виступають Німеччина та Франція, побоюючись правових наслідків та впливу такого кроку на міжнародну роль євро. Також занепокоєння висловлює Європейський центральний банк.
ЄС планує розпочати переговори про створення Міжнародної комісії 24 березня, а це питання буде обговорюватися на зустрічі міністрів закордонних справ у понеділок, 24 лютого.
Нагадаємо, на початку сiчня ЄС надав Україні перший транш у розмірі 3 млрд євро із заморожених російських активів. Кошти спрямують на пріоритетні бюджетні витрати.
А нещодавно стало вiдомо, що Бельгія спрямує 1,7 млрд євро податків від заморожених російських активів Euroclear на допомогу Україні.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»