Не всі країни ЄС підтримують ініціативу Каллас щодо військової допомоги Україні – Politico

Читать на русском
У Євросоюзі немає згоди щодо виділення Україні великого пакету військової допомоги, сума якого може досягати 20 млрд євро.
Getty Images

Деякі країни Євросоюзу не підтримують ініціативу головної дипломатки Каї Каллас надіслати Україні військову допомогу на суму до 20 млрд євро.

Про це пише Politico.

Хто із союзників надав найбільшу допомогу УкраїніНа інфографіці – хто із союзників надав найбільшу військову, гуманітарну та фінансову підтримку Україні з початку 2022 року.

Каллас заявила про «широку підтримку» цієї ініціативи серед урядів Євросоюзу. План мають намір розглянути на екстреному саміті 6 березня.

Але, як розповів дипломат ЄС, зростає розчарування деяких країн через те, що вони вважають «відсутністю справедливості та солідарності серед держав-членів, які підтримують Україну».

Пропозиція Каллас припускає, що країни будуть вносити свою частку, виходячи із ВВП. Але деякі країни, зокрема Італія, Португалія та Іспанія, опираються цьому.

Ці держави хочуть, щоб ЄС знайшов якесь рішення щодо фінансування, чи то єврооблігації, чи фіскальну гнучкість, щоб вони могли уникнути витрачання додаткових коштів з бюджетів у короткостроковій перспективі.

За словами інших дипломатів, Франція та Німеччина також попросили більше часу, щоб відповісти на ініціативу.

Нагадаємо, в середині лютого повідомлялося, що Євросоюз готує пакет військової допомоги на 6 млрд євро для України, щоб зміцнити її позицію перед можливими переговорами з росією. За інформацією ЗМІ, фінансовий внесок країн ЄС буде пропорційний їхньому валовому національному доходу.

Пізніше стало відомо, що розмір допомоги може зрости до 20 млрд євро.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: