ЗМІ спрогнозували, коли Україна і США можуть підписати угоду про корисні копалини

Читать на русском
Очікується, що Кабінет міністрів України порекомендує підписати угоду зі США щодо українських корисних копалин у середу, 26 лютого.
Ілюстративне фотоdailylviv.com

Україна вже цього тижня може схвалити договір про використання корисних копалин зі США на рівні уряду. При цьому, підписати документ країни можуть також найближчим часом. ЗМІ називають дві дати підписання майбутньої угоди.

Про це повідомляють джерала агенції Bloomberg та видання AFP.

Більшість світового ринку рідкісноземельних металів контролює КитайКитай на першому місці у світі за запасами та видобутком рідкісноземельних металів. Докладніше – на інфографіці.

За даними Bloomberg, Кабінет міністрів України рекомендуватиме підписати угоду про рідкісноземельні ресурси зі США в середу, 26 лютого. За словами джерел видання, в останній версії угоди ще не прописані конкретні гарантії безпеки. Очікується, що детальна угода буде розроблена пізніше.

При цьому, співрозмовник AFP стверджує, що угода може бути підписана до кінця тижня. Неназваний український чиновник розповів, що урядовці продовжують роботу над деталями угоди щодо рідкісноземельних ресурсів. Також йдеться про ймовірний візит українських чиновників до США 28 лютого.

«На даний момент ми розглядаємо можливість візиту до Вашингтона в п'ятницю для підписання угоди», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, сьогодні керівництво України остаточно погодило з адміністрацією президента США Дональда Трампа умови угоди про видобуток корисних копалин.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що проєкт угоди про копалини, яку Україна може підписати зі США, не містить жодних колоніальних пунктів.

Раніше єврокомісар Стефан Сежурне повідомив ЗМІ, що ЄС запропонував Україні укласти «взаємовигідну» угоду щодо критичних важливих копалин. Однак у Єврокомісії уточнили, що не пропонували Україні нову угоду про копалини.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: