Уряд затвердив міністрів, які вирушать до США та підпишуть про договір про корисні копалини.
Про це йдеться у розпорядженні Кабміну №164-р.

«Схвалити проєкт Двосторонньої угоди про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови. Уповноважити першу віцепрем’єр-міністерку України – міністерку економіки Свириденко Юлію або міністра закордонних справ Сибігу Андрія підписати зазначену угоду», – йдеться у документі.
Договір передбачає, що Україна та США створюють Інвестиційний фонд відновлення, який буде спільною власністю та керуватиметься урядами обох країн.
При цьому українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому. Україна вноситиме до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів. У свою чергу, США будуть вносити внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відновлення України.
Зібрані Фондом кошти інвестуватимуться виключно у проєкти відновлення України.
Нагадаємо, 26 лютого Кабінет міністрів схвалив угоду між Україною та США про природні ресурси та рішення, необхідні для підписання угоди.
Президент Володимир Зеленський також учора підтвердив, що угода між Україною та США про корисні копалини та рідкісноземельні метали узгоджена. За словами Зеленського, в угоді немає пункту про борг у «500 млрд доларів», тобто Україна не є боржником.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»