Служба безпеки затримала у Кропивницькому агента ФСБ, який готував серію підпалів на ключових енергооб'єктах регіону, щоб знеструмити місцеві військові частини та медустанови.
Про це повідомила пресслужба СБУ у четвер, 27 лютого.

Агентом виявився 30-річний місцевий безробітний, який шукав швидкі заробітки у Telegram-каналах.
Після дистанційного вербування ворожий агент розвідував локації основних енергогенеруючих об'єктів та збирав дані про їх технічний стан та охорону.
Отриману інформацію фігурант надсилав своєму російському куратору для узгодження підпалу. Водночас, агент передавав окупантам геолокації можливого базування українських захисників, по яких ворог хотів ударити.
Чоловіка затримали, коли він проводив дорозвідку поблизу електропідстанції, яка живила обласну лікарню та кілька підрозділів Сил оборони. Зловмисник планував підпалити цей енергооб'єкт.
Під час обшуку у затриманого вилучено мобільний телефон з доказами роботи на ворога.
Слідчі повідомили агенту росії про підозру в державній зраді, скоєної в умовах воєнного стану. Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, раніше СБУ затримала трьох агентів ФСБ, які намагалися підпалити релейні шафи Укрзалізниці. Також було затримано агентку росії, яка готувала схрони для терактів.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»