Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата Ярослава Дубневича про організацію ним заволодіння природним газом НАК «Нафтогаз України» на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.
Про це повідомляє прес-служба САП, але не зазначає прізвища політика.
За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться саме про Дубневича. Наразі він переховується за кордоном і його оголошено в розшук.
«6 березня 2025 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт щодо народного депутата України за обвинуваченням в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку. 12 серпня 2024 року досудове розслідування у справі було завершено. З того часу сторона захисту ознайомлювалась із матеріалами справи», – інформує прокуратура.
Як відомо, Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук нардепа Дубневича у межах справи про заволодіння газом вартістю 2,1 млрд грн Новояворівською та Новороздільською ТЕЦами.
Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили про підозру нардепу Ярославу Дубневичу. За версією слідства, впродовж 2013-2017 років нардеп Дубневич організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовими особами Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл.) на загальну суму понад 2,1 млрд грн.
Під його контролем підприємства-власники цих ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за пільговими цінами, суттєво нижчими від ринкових.
Однак, як встановили детективи НАБУ, «пільговий» газ Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для виробництва тепла для населення. Натомість, як з'ясувало слідство, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електроенергії, яку надалі реалізували ДП «Енергоринок» за ринковою ціною.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»