Франція передасть Україні зброю на 195 млн євро за кошти заморожених російських активів

Читать на русском
Франція виділить 195 мільйонів євро на військову допомогу Україні, використовуючи прибутки від заморожених російських активів.
Фото: getty image

Франція виділить 195 мільйонів євро на військову допомогу Україні, використовуючи прибутки від заморожених російських активів.

Про це повідомив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню в інтерв’ю La Tribune Dimanche.

Яку військову, фінансову та гуманітарну допомогу анонсували союзники з початку рокуЄвропейський Союз та ще 11 країн з початку року анонсували виділення Україні військової, фінансової та гуманітарної допомоги.

За його словами, ці кошти підуть на постачання 155-мм артилерійських снарядів та авіаційних бомб AASM, які використовують українські винищувачі Mirage 2000. Також Франція прискорить передачу легких танків AMX-10RC і бронетранспортерів VAB, що раніше були на озброєнні французької армії.

Також на тлі зростання глобальної нестабільності Франція посилює власну обороноздатність разом із союзниками. Лекорню назвав ключовими напрямками оборонної стратегії розвиток боєприпасів, систем радіоелектронної боротьби, дронів, військової роботизації, штучного інтелекту та космічних технологій.

Щоб забезпечити як потреби України, так і власні збройні сили, Франція нарощує виробництво оборонної техніки. Зокрема, компанія Dassault Aviation збільшить випуск винищувачів Rafale з двох на місяць у 2024 році до чотирьох-п’яти у 2026 році. Також французький уряд планує подвоїти випуск авіаційних бомб AASM до 2026 року, а виробництво протитанкових ракет Akeron MP зросте вдвічі вже у 2025 році.

Нагадаємо, 7 березня Велика Британія перерахувала Україні 752 млн фунтів (895 млн євро) першого траншу коштів, забезпечених доходами від заморожених активів росії.

Також напередоднi Україна і Франція затвердили 19 проєктів щодо відновлення критичної інфраструктури в рамках угоди на 200 млн євро.

А на початку лютого Україна отримала від Франції перші винищувачі Mirage 2000-5, про передачу яких влітку оголосив Еммануель Макрон. Також Генеральний штаб збройних сил Франції показав відео з підготовкою українських пілотів для керування літаками Mirage 2000.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: