Конституційний суд Румунії остаточно заборонив ультраправому Джорджеску балотуватися у президенти

Читать на русском
Ультраправий політик Келін Джорджеску не зможе висунути свою кандидатуру на пост президента Румунії на майбутніх виборах.
Фото: AP

Ультраправий політик Келін Джорджеску не зможе висунути свою кандидатуру на пост президента Румунії на майбутніх виборах.

Відповідне рішення ухвалив Конституційний суд країни, повідомляє Digi24.

МЗС про висловлювання Джоржеску: його тези повністю збігаються з російською пропагандоюЗаяви румунського політика Джоржеску щодо України вказують на його повну залежність від господарів у Москві, зазначили у МЗС.

Відомо, що судді одноголосним рішенням відхилили апеляцію Джорджеску та заборонили йому балотуватися на виборах. Рішення є остаточним та обов'язковим до виконання.

Перед будинком суду вже зібралися прихильники Джорджеску, вони закликають суддів переглянути рішення. На місці чергують поліцейські патрулі.

Зазначається, що тепер правопопулістська партія AUR терміново висуватиме іншого кандидата в якості кандидата в президенти Румунії. Найімовірніше, ним стане голова партії Джордже Сіміон.

Нагадаємо, що 9 березня румунське Центральне виборче бюро відхилило кандидатуру Джорджеску у президенти. Зазначається, що політик подав непідписане звернення з поясненням різниці у доходах у його декларації. Після цього він вирішив подати апеляцію до КС.

Президентські вибори 2025 року відбуватимуться повторно після того, як Конституційний суд Румунії вирішив скасувати результати першого туру, організованого наприкінці листопада. Тоді Джорджеску сенсаційно набрав 22,94% голосів та випередив усіх інших кандидатів.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: