Свириденко пояснила, чи вплинуть мита США на курс валют і ціни на продукти

Читать на русском
Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Мита США, запроваджені щодо України, не вплинуть на вартість продуктів чи курс валют.

Про це написала віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко у соцмережі X.

Торгова війна Трампа: бідні країни зіткнуться з найжорсткішими митамиНайбільші мита США стягуватимуть із найбідніших країн, у тому числі тих, де тривають війни.

Вона зазначила, що мита не матимуть прямого впливу ні на обсяги двосторонньої торгівлі, ні на внутрішні ціни на споживчому ринку, оскільки експорт товарів до США становить лише 2,1% загального обсягу експорту.

За словами Свириденко, у короткій перспективі це може навіть дати зворотній ефект, оскільки компанії, скоротивши постачання до США, почнуть шукати нові ринки.

«У довгостроковій перспективі країни, які потрапили під мито, можуть почати демпінгувати ціни. Тобто знижувати їх, щоб витіснити конкурентів. Тоді це може може вплинути на наших виробників. Але і це не вплине суттєво ні на курс, ні на ціни. Але все це за умов, що країни, на які наклали мито, не будуть відповідати тим же щодо товарів із США. Тоді прогноз буде залежати від рішень цих держав», – пояснила вона.

Свириденко також додала, що США при Трампі прагнуть домогтися послаблення долара щодо інших валют. Хоча це не гарантує негайного зниження його курсу, такий крок стає важливим фактором, що впливає на динаміку валютного ринку.

«У нас хороша підтримка макрофінансової стабільності в Україні за підтримки партнерів та міжнародних інституцій, тому не очікуємо на значних коливань», – підсумувала віцепрем'єрка.

Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп оголосив про введення взаємного мита для практично всіх країн світу. Мита не торкнулися товарів з росії, Білорусі, Північної Кореї.

Для України ж діятиме мито у розмірі 10%. У Мінекономіки розповіли про наслідки.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: