Міжнародні резерви України в березні поточного року збільшилися на 5,6% і досягли 42,4 млрд доларів США. Зростання вдалося досягти за рахунок валютних надходжень від партнерів.
Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

Там підрахували, що у березні зростання склало 2,235 млрд доларів США. Динаміку резервів визначала низка чинників.
Минулого місяця на валютні рахунки уряду до НБУ надійшло $5,98 млрд. Окремо Україна отримала $970 млн кредиту від Великї Британії, який не враховано в резервах через цільове призначення.
При цьому в березні Кабмін здійснив виплати за зовнішнім боргом на загальну суму $786,7 млн, а також перерахував МВФ ще $729,2 млн.
Чистий продаж валюти НБУ в березні скоротився на 12,5% порівняно з лютим і склав $2,65 млрд. Водночас обсяги викупу валюти у резерви становили $10 млн.
«По-третє, переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют). У березні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 409,7 млн дол. США», – розповіли у НБУ.
Нагадаємо, у березні правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 14,5% до 15,5% річних з 7 березня, реагуючи на зростання інфляції.
Ми також розповідали, як змінювався обсяг міжнародних резервів Нацбанку у 2021-2022 роках.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»